Spodná bielizeň si vyžaduje špeciálnu starostlivosť, ak chcete predĺžiť jej životnosť. Životnosť bielizne totiž nezáleží len na kvalite materiálu, ale aj na ďalších faktoroch, medzi ktoré patrí napríklad pranie.

 

Luxusná spodná bielizeň a ručné pranie

Ručné pranie je tá najšetrnejšia starostlivosť, akú môžete svojej spodnej bielizni dopriať. Najmä v prípade, ak sú vaše dámske nohavičky vyrobené z citlivých materiálov ako napríklad čipka. Pri klasickom praní sa čipka môže odrieť, potrhať alebo ináč poškodiť.

 

Ako ručne vyprať spodnú bielizeň?

Pred samotným praním bielizeň namočte asi na 10 minút do vody s práškom. Voda by mala byť studená až vlažná – maximálna teplota by ale nemala prekročiť 30 ° C. Potom sa dajte do samotného prania. Častou chybou je pranie na spôsob trenia tkaniny o seba. Spodnú bielizeň by ste mali čistiť jemne a následne ju niekoľkokrát opláchnuť v studenej vode a vyžmýkať. Potom ju už stačí len vysušiť na sušiaku v byte. Nohavičky ani inú farebnú spodnú bielizeň by ste nemali vystavovať na slnku, aby nestratila svoju farebnosť.

 

Pranie bežnej spodnej bielizne

Ak nevlastníte žiadnu luxusnú bielizeň, ale vaša spodná bielizeň pozostáva z praktických kúskov – bavlnenej pánskej spodnej bielizne a bavlnených nohavičiek, môžete ju bez obáv vyprať v práčke. Aj tu však platí niekoľko pravidiel. Aby vám spodná bielizeň vydržala čo najdlhšie, mali by ste zvážiť šetrný spôsob prania. Základom je špeciálne vrecko na pranie, ktoré bielizeň ochráni pred poškodením.

 

Na čo by ste nemali pri praní zabúdať?

Zapnite háčiky na podprsenke. Rovnako ako pri ručnom praní, aj tu voľte nízku teplotu. Čo sa týka pracieho prostriedku, najlepšie je šetrný a kvalitne tekutý gél. Mnohí pochybia aj v tom, že na pranie bielizne použijú aviváž – tá by sa ale v skutočnosti na spodnú bielizeň vôbec nemala dostať.

Súvisiace príspevky