Hľadáte turistickú obuv, ktorá je pohodlná a vydrží aj nadmernú záťaž a výkyvy počasia?

okt19,2021 #turistická obuv

Máte radi turistiku, radi chodíte s patnerom či s partiou priateľov po horách, alebo sa trebárs pohybom v lesnatom teréne živíte? Nech je to akokoľvek, určite uvítate kvalitnú turistickú obuv, v ktorej budú vaše nohy ako v bavlnke. Kde hľadať, aby ste boli zaručene spokojní?

Prečo investovať do dobrej turistickej obuvi

Naši predkovia nemali kvalitné topánky, a pritom sa po horách často pohybovali. Nutné ale povedať, že mali nohy značne opotrebované, trpeli úrazmi, ktoré pramenili z nespevneného členku a jeho vyvrtnutia, ale aj z tenkej podrážky a nevhodnej veľkosti topánok. Nohy mávali rôzne oviazané, ošetrovali mokvajúce rany …

Dnes je k dostaniu turistická obuv mnohých typov. Pre poľovníkov, hájnikov, aj tých, ktorí sú v lese od jari do zimy, sa určite hodia vysoké pevné topánky, zvlášť na dobu, kedy je zima a nevľúdne počasie.

Napríklad teraz na zimu sa vám môžu hodiť zimné turistické topánky Squad Grizzly Winter, ktoré nájdete na webových stránkach bosp.sk. Ide o slovenský výrobok, ktorý je vyrobený precízne, poctivo a s láskou k obuvi. Obuv má celokožený zvršok s ochranou po celom obvode. Je odolná voči tvrdým poveternostným podmienkam. Aj v nestabilnom prostredí sa budete vďaka tuhej spodnej časti cítiť stabilne. Pri výrobe tohto modelu boli použité technológie GORE-TEX a VIBRAM.

Práve kvalitná obuv zabezpečí, aby sa vaše nohy nezranili, nerobili sa vám pľuzgiere, dovnútra sa nedostala vlhkosť, váš pot bol rýchlo odvádzaný z topánky preč, noha mohla čo najviac dýchať …

Univerzálnejší typ obuvi

Hľadáte skôr turistické topánky, ktoré si budete môcť obuť aj len tak na prechádzku? Potom zvoľte nižší typ, napríklad členkové topánky. Vzhľadovo aj funkčne bezchybné sú napr. Arban Winter Natur. Ide o novinku, ktorá si našla mnoho zákazníkov. Aj tu boli pri výrobe použité GORE-TEX a VIBRAM technológie.

Súvisiace príspevky