Hojdačky nás odmalička priťahujú a kedykoľvek je možnosť, radi sa pohojdáme aj v dospelosti. Nie trebárs na detskom ihrisku, ale na pohodlnej záhradnej hojdačke áno. Viete, prečo ju potrebujete aj na svojej záhrade?

Mať možnosť sa pohojdať a len tak si užívať upokojujúci pohyb, je na nezaplatenie. V menších bytoch si môžete pomôcť hojdacím kreslom, na záhradu alebo k chate si doprajte záhradnú hojdačku alebo hojdaciu sieť a pohojdávajte sa napríklad každý deň. Je totiž mnohokrát dokázané, že hojdanie upokojuje, aktivuje mozog a pomáha k lepšej vnímavosti i k relaxácii. Záleží na smere, ktorým sa hojdajte. Spredu dozadu, teda keď na hojdačke sedíte, zlepšuje sústredenie. Naopak zo strany na stranu je pohyb, ktorý upokojuje a pomáha telu i mozgu odpočívať. To preto vás potom hojdačka často zvádza k tomu si na ňu ľahnúť a len tak sa pozerať na oblohu a ľahko sa pohojdávať.

Aby ste si pohodu a pokoj pri hojdaní mohli bez obáv užívať kedykoľvek, venujte pozornosť výberu hojdačky. Najdôležitejší je kvalitný materiál a samozrejme pevná a stabilná konštrukcia, u ktorej sa nemusíte báť pádu alebo poškodenia. Najčastejšie býva z dreva alebo kovu a mala by bez problémov odolať aj divokejšiemu hojdaniu, keď sa k nej dostanú potrebné deti. U hojdacej siete potom dbajte na bezpečné ukotvenie, ideálne medzi dvoma stromami, u ktorých nie je nebezpečenstvo, že by sa zlomili alebo inak poškodili. Miesto, kam hojdačku umiestnite, by malo byť pokojné a stranou od všetkého diania a to práve preto, aby ste mohli odpočívať naozaj v pokoji a nebyť nikým a ničím rušení.

Hojdanie v sieti alebo na záhradnej hojdačke si zamilujete nielen vy, ale predovšetkým deti a tak si možno budete musieť ešte nejakú zaobstarať. Na www.vladeko.cz nájdete výber kvalitných drevených hojdačiek aj bavlnených sietí vhodných pre radosť detí i relaxáciu dospelých. Sami uvidíte, aký má húpanie blahodarný vplyv na váš organizmus a ako sa budete na každej pohojdávanie tešiť.

Súvisiace príspevky