Starostlivosť o našu pleť je celoročnou záležitosťou, ktorá by bez ohľadu na aktuálne ročné obdobie nemala byť braná na ľahkú váhu. Počas leta je dostatočnej hydratácií a ochrane pleti pred pôsobením slnka a tepla prikladaná zvýšená dôležitosť. Odchodom leta a všetkých jeho nástrah pre našu pleť by však nemal ani náhodou odísť záujem o jej dostatočnú ochranu a hydratáciu. Jesenné ročné obdobie dokáže byť pre pleť rovnako záťažové ako faktory letných dní.

Slniečko nás šteklí na pleti i počas jesene

Slniečko žiari v každom období roku. Fakt, že predstavuje pre nás najväčšiu hrozbu len počas leta je omylný. Slnečné žiarenie preniká na našu pokožku a pleť rovnako i počas jari, jesene, a samozrejme i v priebehu celej zimy. Schované slniečko za mrakmi neznamená nulové pôsobenie na našu pleť. A to je fakt, ktorý nemožno poprieť. I keď intenzita slnečného žiarenia nie je počas jesene a zimy tak vysoká, stále dokáže byť pre pleť záťažová. Ak sa počas jesene vydáte napríklad na celodenný výlet, počas ktorého budete vystavovaný priamemu slnku, bola by veľká chyba nepripraviť na to svoju pleť krémom s ochranným spf faktorom.

Hydratácia je významná počas celého roku

Jesenné počasie dokáže spôsobovať i problémy s hydratáciou pokožky. Dá sa im však jednoducho vyhnúť a to dodržiavaním dostatočnej hydratačnej starostlivosti. Základom je pravidelné používanie krému na hydratáciu pokožky, ako i občasné dávanie si domácej či profesionálnej hydratačnej masky na tvár. Starostlivosť o dostatočnú hydratáciu podstatne vplýva na celkové zdravie, kvalitu a vzhľad pleti, preto by nemala by podceňovaná v žiadnom ročnom období, a teda ani v jeseni.

Vaša pleť je projekt, na ktorom treba pracovať celoživotne. I keď je počas leta vystavovaná mnohým nepríjemným nástrahám, rovnako tak je to i počas ďalších období roku.

Súvisiace príspevky