Ak ste sa už v túto chvíľu rozhodli pre váš umelý trávnik, gratulujeme! Určite budete so svojou voľbou spokojný bez ohľadu na to, kde presne bude váš umelý trávnik inštalovaný. Kým živý trávnik má taktiež niekoľko benefitov, ktoré mu nemožno vziať, stále existuje mnoho fanúšikov umelého trávnika. Je predovšetkým praktický z hľadiska údržby a taktiež bude vyzerať dobre v ktoromkoľvek období roku.

Z tohto pohľadu je však veľmi dôležité, kedy sa rozhodnete inštalovať váš trávnik. Inštalácia tvorí totiž veľmi dôležitú súčasť toho, ako dlho váš umelý trávnik vydrží. Rozhodne teda inštaláciu nepodceňujte. Okrem samotnej prípravy povrchu sa tiež zamerajte na to, aby ste váš trávnik inštalovali v správnom čase. Či už sa jedná o umelý trávnik na terasu alebo o umelý trávnik ku bazénu či na akékoľvek iné miesto, počasie a časť roku bude v tomto prípade veľmi zásadná.

Čo sa týka konkrétneho počasia, výrobcovia v prvom rade neodporúčajú trávnik inštalovať v daždivom období. Dážď a vlhké prostredie môžu veľmi výrazne narušiť samotnú inštaláciu, a to predovšetkým z toho dôvodu, že mokrý povrch nepraje predovšetkým lepidlu, ktoré je potrebné na to, aby trávnik držal tak, ako má. Ideálne teda je, keď niekoľko dní neprší a povrch je suchý. Samozrejme, túto skutočnosť je niekedy mimoriadne ťažké odhadnúť, avšak ak sa zameriate na potenciálnu časť roka, kedy je zrážok menej, je veľmi pravdepodobné, že inštalácia prebehne úplne bez problémov.

Rovnako, ako môže byť problém príliš daždivé počasie, nie je vhodná ani tuhá zima. Pochopiteľne, zimné obdobie všeobecne nepraje prácam vonku, avšak oproti iným obdobiam môže v tomto čase lepidlo tuhnúť, čo nie je dobré. Ideálna teplota na pokládku umelého koberca je od 5 do 25 stupňov, preto je úplne najvhodnejšie obdobie od začiatku jari do neskorej jesene s výnimkou príliš horúcich alebo naopak daždivých dní.  Pamätajte si, že ani jeden extrém nie je vhodný. Práve správna inštalácia a vhodné obdobie inštalácie trávnika predurčí jeho životnosť a kvalitu.

Súvisiace príspevky