Psa sme si domestikovali natoľko, že sa v modernej spoločnosti musíme 100% postarať o jeho výživu. Je dobré, že sme pochopili, že naša ľudská strava nie je pre psov vhodná a kupujeme im tú, ktorá je určenú priamo pre psov. Kŕmenie je možné konzervovanou stravou, tepelne upraveným mäsom, či surovou stravou (BARF), ale najlepším krmivom zostávajú granule pre psov.

Granule pre psov ponúkajú mnoho výhod

Kvalitné kŕmne granule pre psov vedia ponúknuť vyváženú stravu psíkom, od malých šteniatok, cez aktívnych psov, až po psích seniorov. Každá táto skupina má špecifické požiadavky na stravovanie. Rovnako, ako je rozdiel, či kŕmime malého francúzskeho buldočka, alebo máme doma niektoré z veľkým plemien psov.

Nedáte dopustiť na domácu stravu?

Pokiaľ pripravujete psíkovi stravu špeciálne, takže len preňho, neobsahuje soľ, ani cukor, určite ste presvedčení, že ide o to najlepšie, čo môže váš pes do misky dostávať. Ale nemusí to byť pravdou. Nutričné hodnoty takto pripravenej stravy sa ťažko hodnotia a časom, to už ale môže byť pre zdravie psíka pozde, zistíme, že sme niektoré dôležité makroživiny či mikroživiny v strave podcenili. Práve kvalitné granule dokážu tieto prehmaty vo výžive plne eliminovať. Sú tiež výbornou voľbou čo sa týka starostlivosti o zuby psa.

Ktoré granule pre psov sú skutočne kvalitné?

Rozhodne nemusíte chodiť ďaleko. Prémiové granule pre psov sa vyrábajú aj u nás, na Slovensku. Značka Panakei, to sú granule pre psov rôznych veľkostí, rovnako ako granule pre šteniatka, ktoré potrebujú výrazne vyššiu výživovú hodnotu. Práve v šteňacom veku sa rozhoduje o zdravotnom stave nášho psíka v budúcnosti, ale aj o tom, aký čas s nami strávi.

Granule Panakei sa vyrábajú z lokálneho mäska

Obvykle kombinujú dva druhy mäsa. Súčasťou receptúr sú tiež prírodné byliny, oleje a kĺbová výživa. Receptúra je bohatá na humínové látky, ktoré pôsobia protizápalovo, antibakteriálne a antivírusovo. V tráviacej sústave vytvárajú bariéru, ktorá zabraňuje vnikaniu patogénov z tráviaceho traktu do organizmu psa a vzniku infekcií. Veď 70 % imunity psa vzniká práve v tráviacom trakte.

Súvisiace príspevky