V genitálnej oblasti ako ženy riešime mnoho problémov. Objavujú sa behom nášho života, môžu byť vrodené, často pribudnú po pôrode i s vekom. Niekedy ide o závažné zdravotné problémy, ale podceňovať nemusíme ani tie estetické. Pre mnohé ženy sú skutočným problémom. Ale ktorá z nás je ochotná hľadať riešenie v invazívnej operácii? Často skutočne nemusíme, pretože nám riešenie ponúka laserová gynekológia.

Laserová gynekológia nám vie pomôcť po zdravotnej aj estetickej stránke

Krajšou chceme byť aj v intímnej oblasti. Dá sa to dosiahnuť? Estetická a laserová gynekológia má pre to účinné nástroje. Typickým príznakom je, že sa nám s vekom zväčšujú pysky ohanbia, ale súčasne strácajú pevnosť a elasticitu. Nejde len o problém estetický. Znižovať sa môže aj náš sexuálny pôžitok, v oblasti ľahšie vznikajú zápaly. Pritom problém sa objavuje už po 35 roku. Nepríjemný stav dokáže vyriešiť modelácia veľkých pyskov aj labioplastika. Avšak ide to aj bez chirurgického zásahu? Stále obľúbenejšou je vaginálna rejuvenizácia laserom, ktorá spevní intímne partie aj bez chirurgického zásahu.

Máte v intímnych partiách geniálne bradavice? Nepodceňujte ich

Kondylómy má na príčine ľudský papiloma vírus. Chytíme ho pri pohlavnom styku od partnera. Nákaza sa šíri jednoducho a jeho výsledkom sú nepríjemné genitálne bradavice. Sú pohlavne prenosné, nevzhľadné, a tiež sa môžu objavovať opakovane. Ideálnou formou, ako sa ich rýchlo zbaviť, je laserové odstránenie. Laser genitálne bradavice odstráni, zastaví krvácanie a súčasne zabije vírus.

Laser sa hodí aj v období menopauzy a v postmenopauze

So zmenou našej hormonálnej skladby, vo veku okolo päťdesiatky, prichádzajú rôzne zdravotné problémy spojené s premenopauzou, menopauzou a postmenopauzou. Typická je napríklad inkontinencia, aj keď tá sa objavuje aj po pôrode, či v prípade, že trpíme obezitou. Veľmi účinnou je liečba inkontinencie laserom. Ide o najmodernejšiu konzervatívnu neinvazívnu terapiu v prípade tzv. stresovej inkontinencie. Nie je potrebná anestézia a jedná sa o ambulantný zákrok.

Laserové ošetrenie RENOVALASE, ktoré ponúka inštitút zdravia a krásy FRAIS, je pomocníkom i pri riešení postmenopauzálneho syndrómu, ktorý sa prejavuje starnutím sliznice pošvy a močovej rúry. Objavuje sa suchosť, znižuje sa obranyschopnosť sliznice, časté sú vaginálne kandidózy, nepríjemnou je vaginálna atrofia.

Laserom je možné riešiť aj prolaps vagíny. Postihuje až 50 % žien a ide o prelaps orgánov panvového dna, známy ako vaginálny prolaps, rektokéla či cystokéla. Zostup panvových orgánov sa objavuje u 50 % žien nad 50 rokov a u 30 % žien po dvoch a viacerých pôrodoch. Aj tento problém vám dokážu vyriešiť pomocou laseru vo FRAIS.

Súvisiace príspevky