Zuby. Bolesť spojená s nimi je večný boj. Trápi množstvo ľudí a práve to je dôvod prečo majú strach ísť k zubárovi. Prečo bolesť zubov vzniká a ako ju možno riešiť? To všetko sa dočítate v nasledujúcich riadkoch.

Bolesť zubov môže mať rôzne príčiny. Dôvodom je zubný kaz, rast zubov múdrosti, citlivé zuby či zápal, alebo poškodený zubný mostík. Bolesť môže byť rôzneho druhu. Na poklep, dotyk, pri hryzení či bolesť zuba po vytrhnutí a vŕtaní. Na internete nájdete širokú škálu babských receptov, ktoré by údajne mali zaberať na bolesť. Neberte však všetko vážne. Aké je teda ideálne riešenie, aby bolesť zubov raz a navždy skončila?

Návšteva zubného lekára

Jediné možné riešenie je návšteva zubného lekára. Ak ste pociťovali bolesť a po čase ustúpila, nepodceňte to. Môže ísť taktiež o vážny problém, ktorý dokáže vyriešiť len zubný lekár. Pravidelné preventívne prehliadky sú základ. Prepláca to zdravotná poisťovňa a urobíte dobre vašim zubov.

Ide len o kontrolu zubov, vďaka čomu dokážete predísť akýmkoľvek bolestiam. Ak však prídete ako akútny pacient s bolesťou zubov, lekár vás je povinný ošetriť. Aj napriek tomu, že to bude niečo stáť, je to jediné riešenie ako sa z toho dostať. Najčastejším výkonom pri bolesti zubov je ošetrenie zubného kazu. Vo väčšine prípadov sa dnes robia už biele plomby, a tak po bolesti nebude ani stopy.

Nepodceňte to

Patríte medzi ľudí, ktorí zubárske kreslo nemôžu ani vidieť? V tomto prípade nemusíte mať žiadne obavy. Zubný lekár vám predsa chce pomôcť, nie ublížiť. Ak si však chcete ušetriť peniaze, pravidelne podstúpte preventívne prehliadky, presnejšie raz do roka. Deti by mali navštevovať zubára dvakrát ročne. V takejto situácii ušetrite množstvo financií, keďže váš problém bude skôr podchytený. Nezanedbajte svoje zdravie a nezabúdajte na heslo: Čistý zub sa nepokazí!

Súvisiace príspevky