Ľudia používali byliny po tisíce rokov  pre ich kulinárske a liečivé výhody.  Aj keď si to mnohí z nás neuvedomujú, duševné a psychické zdravie sú spolu úzko späté. Ak chceme riešiť príčinu jedného, musíme zistiť aj potencionálnu príčinu toho druhého. V mnohých prípadoch je najúčinnejším spôsobom ako obnoviť optimálne zdravie, či už duševné alebo fyzické, konzumovať byliny, ktoré pomáhajú vyvážiť oba systémy prirodzene bez toho, aby spôsobili škodlivé vedľajšie účinky. Vďaka bylinám môžeme očistiť naše telo, myseľ a dušu!

Výhody byliniek sú mnohé.  Či už sa jedná o duchovné dôvody, skutočnosť, že dokážu okoreniť naše chuťové poháriky alebo ich použitie ako domáci liek na prechladnutie či  bolesť v krku. Prírodné liečenie bylinami je vhodné skutočne pre každého.

 

Podceňované byliny

Aj keď bylinky boli používané v našej strave už od staroveku, len nedávno sa stali stredom záujmu v nutričnom vedeckom svete pre ich potenciálny zdravotný prospech a ich  detoxikačné vlastnosti. Bylinky nie sú teda len koreninou, vďaka ktorej je naše jedlo lahodnejšie a voňavejšie. Liečivá sila bylín je výrazne podceňovaná. Sme to, čo jeme. Áno, je to pravda a nevyvraciame, že ovocie, zelenina, orechy a semená obsahujú nespočetné množstvo minerálov a vitamínov, bez ktorých by naše telo nedokázalo správne fungovať, avšak liečivé vlastnosti bylín sú často prehliadané.  Mnohé byliny obsahujú flavonoidy; živiny široko dostupné v ovocí a zelenine, ktoré podporujú myslenie a pomáhajú predísť rakovine a znižujú riziko vzniku infarktu a mŕtvice. Flavonoidy pomáhajú vitamínu C efektívnejšie pracovať a vyčistiť telo od voľných radikáloch, ktoré sú príčinou vzniku rakoviny. Pridávajte do jedál tymián, harmanček, ginkgo, zelený čaj a pestrec mariánsky. Ochutíte si tak jedlo a zároveň vaše telo ochránite pred vznikom rakoviny.

 

Liečba bylinkami

Bylinná medicína používa rastliny alebo zmesi rastlinných výťažkov na liečbu chorôb a podporu zdravia. Bylinná medicína má za cieľ obnoviť schopnosť tela, aby sa samo liečilo a chránilo proti chorobám. Jedná sa o celkovú liečbu mentálneho i fyzického zdravia. Byliny obsahujú jedinečné antioxidanty, esenciálne oleje, vitamíny, fytosteroly a mnohé ďalšie nutričné ​​látky, ktoré pomáhajú nášmu telu bojovať proti zárodkom, toxínov a zvýšiť úroveň imunity. Byliny sú v skutočnosti lieky v menších dávkach. Tinktúra z kostihoja vám pomôže rýchlejšie zahojiť rany, rebríček  pomôže zastaviť krvácanie rany, medovka prospieva vašej duševnej pohode a mäta pomôže pri problémoch s trávením.

Súvisiace príspevky