Ak chcete pocítiť úľavu od bolesti, stuhnutých kĺbov a svalov a reumy, možno práve teplo a voda vám pomôžu. Počuli ste už o forme liečby zvanej vodoliečba a termoterapia? Teraz si tieto možnosti liečby priblížime.

 

Liečba vodou

Hydroterapia je použitie vody pri liečbe rôznych stavov, vrátane artritídy a súvisiacich reumatických ťažkostí. Procedúra vodoliečba sa líši od kúpania, pretože zahŕňa špeciálne cvičenia, ktoré robíte v bazéne s teplou vodou. Teplota vody je zvyčajne 33 – 36ºC, čo je teplejšie ako typický bazén.

Za normálnych okolností budete mať hydroterapiu v nemocničnom oddelení fyzioterapie. Fyzioterapeut alebo asistent fyzioterapeuta so špecializovaným tréningom vám zvyčajne ukáže, ako cvičiť. Zameranie cvikov môže byť prispôsobené tak, aby pomohlo vášmu pohybu alebo sile v závislosti od vašich symptómov.

Vodoliečba býva odlišná od aquarobiky, ktorá môže byť dosť namáhavá, pretože sa vo všeobecnosti zameriava skôr na pomalé, kontrolované pohyby a relaxáciu.

Lekári často predpisujú priebeh hydroterapie ako súčasť liečebného programu. Používajú ho aj športovci na zlepšenie a udržanie svojho všeobecného zdravia a kondície.

 

Zázrak menom teplo

Táto terapeutická metóda termoterapie je skvelá na úľavu od bolesti. Aplikácia tepla do postihnutej oblasti zvyšuje prietok krvi. Celkové prínosy tepelnej terapie sú veľmi rozšírené. Táto terapeutická metóda je skvelá na zníženie stuhnutosti kĺbov, zníženie bolesti a zápalu a zmiernenie svalových spazmov.

 

Aké sú účinky termoterapie?

Mnohé z miestnych fyziologických účinkov tepla a chladu boli dôkladne preskúmané. Napríklad teplo zvyšuje teplotu pokožky a kĺbov, zlepšuje krvný obeh a svalovú relaxáciu a znižuje stuhnutosť kĺbov.

 

Lieči zranenia

Teplo tiež pomáha zvýšiť prietok krvi v celom tele. Zvýšený prietok krvi môže liečiť zranenia rýchlejšie a pomôcť zmierniť bolesť, ktorú pociťujete pri akútnom poranení.

 

Uľahčiť stres a napätie

Stres a napätie v celom tele idú ruka v ruke. Teplo môže pomôcť zmierniť napätie v týchto svaloch. Tepelná terapia je skvelý spôsob ako zmierniť stres uvoľnením tela.

Súvisiace príspevky