Všade naokolo dnes zúri pandémia koronavírusu a množstvo našich aktivít a koníčkov muselo byť pozastavených. Náš bežný život sa zmenil zo dňa na deň a presunul sa do priestorov našich domovov. Množstvo krajín nedovoľuje pohyb po vonku a množstvo ľudí musí ostať zavretých doma. Pri dlhom pobyte v domácnosti, začne množstvo ľudí pociťovať stres, únavu a úzkosti. Takéto problémy sú veľmi zlé, a preto, ak nechcete, aby sa niečo podobné stalo aj vám, mali by ste začať niečo robiť. Čo teda robiť, ak sa doma naozaj nudíte a nechcete prepadnúť do úzkostí?

Keďže ste zavretý doma, určite pociťujete stres a úzkosť aj vy. Byť zavretý doma niekoľko týždňov, či mesiacov je naozaj zlé pre naše telo, a preto treba začať robiť veci, ktoré nášmu telu uľavia a budete si pri nich vedieť poriadne oddýchnuť a relaxovať. Medzi veľmi ukľudňujúce činnosti sa radí aj novinka, ktorá vznikla pred nedávnom, a to maľovanie podľa čísel. Takýto typ maľovania vznikol počas pandémie a je to naozaj unikát medzi omaľovánkami. Čo vlastne maľovanie podľa čísel je a ako viete takéto omaľovánky získať?

Čo je to maľovanie podľa čísel?

Kreslenie a maľovanie je zručnosť, ktorá bola u každého z nás napĺňaná už od útleho veku. Vymaľovávanie omaľovánok patrí hlavne medzi detské zábavky, vďaka ktorým sa učia tvorivosti. Niečo podobné však existuje aj pre starších ľudí a to v podobe omaľovániek, ktoré sa maľujú podľa čísel. Maľovanie podľa čísel je jednoduchá metóda, pri ktorej dokážete vytvárať veľmi pekné obrázky a pritom dobre zrelaxovať. Ide o omaľovánky, ktoré určite každý raz maľoval, no namiesto obrázku, ktorý máte vyfarbiť, máte políčka s číslami, pričom každé číslo zodpovedá určitej farbe. Ak sa budete dodržiavať čísel, mali by vám vznikať krásne obrazy podľa čísel. Tieto obrazy sú rôzne a vybrať si viete z množstva typov, či už, zvieratá, mestá, lesy a podobne. Ku každému plátnu získate aj farby a štetce, ktoré budete na maľovanie musieť použiť. Obrazy podľa farieb môžu byť aj rôzne veľké a niekedy si budete pripadať, ako keby ste robili maľovanie podľa čísel na plátno. Tieto omaľovánky vám navyše pomôžu výborne relaxovať, čo vám výrazne dokáže spríjemniť karanténu. Maľovať viete kdekoľvek a kedykoľvek, takže aj keď nie ste doma, viete si omaľovánky so sebou zobrať a maľovať ich niekde úplne inde. Počas karantény sa však nedá veľmi nikam chodiť, a preto je dobré nechať si tieto omaľovánky na doma. Ak ste teda zavretý doma v karanténe, určite o takomto type maľovania porozmýšľajte.

Maľovanie podľa čísel ako zábava pre celú rodinu?

Aj keď sa môže zdať, že maľovanie je aktivita pre jednotlivca a len jeden dokáže takéto omaľovánky robiť, nie je to vôbec tak. Maľovanie podľa čísel na plátno viete aj s rodinou, či priateľmi. Viete tak maľovanie premeniť na spoločenskú aktivitu, ktorou si budete vedieť výrazne skrátiť a spríjemniť deň. Na maľovanie takýchto omaľovániek nemusíte byť ani nadaný na kreslenie, keďže takúto činnosť zvládne naozaj každý. Ak máte aj menšie deti, nemusíte im dávať ťažké omaľovánky, ale viete im dať jednoduchšiu. Maľovanie podľa čísel pre deti, je naozaj jednoduchšia omaľovánka a malo by to zvládnuť aj naozaj malé dieťa. Tieto omaľovánky sú dobré pre deti aj najmä preto, lebo dokážu podporovať detskú kreativitu a dieťa sa tak učí určitým zručnostiam. Výber omaľovániek je na vás, no my odporúčame najmä omaľovánky so zvieratami, alebo krásnou krajinou, či lesom. Takéto obrazy budete môcť po dotvorení aj vystaviť na viditeľné miesto, nech všetci vedia, aký ste šikovný. Ak sa chcete zabaviť s priateľmi, môžete tieto omaľovánky robiť spolu pri telefóne. Môžete navzájom spolu spojiť s kamerou a maľovať spolu. Pri maľovaní beží čas oveľa rýchlejšie a ani sa nenazdáte a bude koniec dňa. Navyše, viete potom spraviť napríklad súťaž o najkrajší obraz a k oddychu pridať aj trochu súťaživosti. Keďže na tento typ omaľovániek nemusíte vedieť vôbec kresliť, ale len vymaľovávať, do súťaže viete zapojiť kohokoľvek, aj niekoho, kto kreslenie vôbec neovláda.

Maľovanie podľa čísel

Ako sa zbaviť stresu počas zimy, vďaka maľovaniu podľa čísel?

Ako už bolo spomínané, maľovanie podľa čísel, napomáha zbaviť sa stresu a nabrať nové myšlienky. Práve pozitívna nálada a pokoj, je počas zimných mesiacov najdôležitejšia. V zime je totižto dlho tma, chladno a počasie tak naozaj nepomáha našej nálade. Ak aj počas zimy budete v karanténe doma, je naozaj potrebné, zbaviť sa stresu, čo najskôr. Zbaviť stresu sa počas zimy viete opäť rôzne. Môžete začať športovať, leňošiť, no viete aj rozvíjať umeleckú stránku a to maľovaním podľa čísiel. Ako všetky spomenuté aktivity, aj maľovanie vám vie vyčariť úsmev na tvári a dopriať oddych a pokoj vášmu telu. Aj deti sú častokrát v strese a nie len počas zimy, a preto je dobré maľovanie podľa čísel pre deti kupovať aj počas roka, aby aj dieťa netrpelo stresom a úzkosťami. Počas zimy je teda veľmi potrebné nájsť si nejakú aktivitu, pretože bez pohybu, myslenia a vykonávania niečoho, vaše telo prestane situáciu zvládať a môže sa stať, že budete mať nejaký nepríjemný problém, ktorý bude možno musieť riešiť až psychológ. Akonáhle však aktivitu máte, viete si zimné dni užiť naplno a každý deň poriadne zrelaxovať a odpočinúť si.

Aký je dôkaz, že takéto omaľovánky fungujú?

Aby ste naozaj verili, že tieto omaľovánky nie sú žiadny výmysel a naozaj pomáhajú zbaviť sa stresu, máme pre vás dobrý dôkaz, ktorý vytvorili vedci z amerických inštitúcií. Tento výskum bol zameraný na to, ako kreativita a maľovanie pôsobia na človeka a či naozaj dokážu napomáhať zbaviť sa stresu. Výsledok je jednoznačný. Zistili sa, že stačí 45 minút kreatívnej aktivity, teda aj maľovania podľa čísel a dokážete sa úplne zbaviť stresu a uľaviť vášmu telu na dlhú dobu. To je celkom prospešná informácia, keďže sa tak viete zbaviť stresu len vďaka maľovaniu a nemusíte ta brať rôzne lieky, alebo navštevovať odborníkov. Maľovanie nám však nepomáha len zbaviť sa stresu, ale má aj dobré účinky na náš mozog a zručnosti. Vďaka maľovaniu sa učíte napríklad presnosti, trpezlivosti a zároveň zručnostiam v maľovaní, bez toho, aby ste museli navštevovať rôzne kurzy maľovania a podobne. Práve preto je najvyšší čas, kúpiť si jednu z omaľovánok podľa čísel, aby ste sa sami presvedčili o jej dobrých účinkoch. Určite to ocení aj vaše telo, ktoré už na takýto oddych určite dlho čaká.

Chcete sa zbaviť stresu inak? Vyskúšajte mandaly!

Mandaly sú trochu odlišné od omaľovániek. Ide tiež o princíp vyfarbovania, no je to trochu zložitejšie a nevyjde vám z toho pekný obraz, ale len určitý znak. Mandaly sú totižto pravidelne geometrické útvary, väčšinou v tvare kruhu, spojené s inými útvarmi. Tieto mandaly viete kresliť aj sami, no je to oveľa zložitejšie, ako keby ste si kúpili šablónu, vďaka ktorej vám mandaly stačí len vyfarbiť. Aj pri vyfarbovaní mandalov však viete byť kreatívny, keďže viete si vyfarbiť všetko podľa seba a vyjde vám tak krásny obrazec. Ten má tiež dobré účinky na vaše telo a tiež vás dokáže zbaviť stresu. Kruh je hlavným tvarom mandalov a práve ten dokáže priaznivo pôsobiť na ľudskú psychiku. Dokáže naše telo ukľudniť a uspokojiť. Navyše aj pri samotnom maľovaní dokážete vášmu telu poskytnúť oddych, no na druhú stranu aj potrénovať mozog. Výsledkom však je, že sa sústredíte len na maľovanie a nič iné neriešite. Práve týmto spôsobom sa tak viete zbaviť veľkého množstva stresu. Tradičné mandaly predstavujú akýsi vesmír, náboženstvo a podobné nadprirodzené miesta a javy. Tieto obrazce nie sú veľmi materiál na vystavovanie, keďže nedokážu nejako priaznivo skrášliť určitú časť domu, zatiaľ čo obrazy s reálnymi miestami, zvieratami a podobne, dokážu príjemne skrášliť interiér, ako aj exteriér. Mandaly sú preto dobré hlavne na vlastné upokojenie a oddych. Ak si však chcete mandel vystaviť, nikto vám v tom nebude brániť. Predsalen je to len na vás, čo budete s obrazmi robiť a ako sa k nim budete správať.

Kde sa dajú nájsť omaľovánky podľa čísel?

Ak ste sa po prečítaní tohto článku rozhodli, ísť tieto úžasné multifunkčné omaľovánky vyskúšať, neostáva vám nič iné, iba si takéto omaľovánky nájsť. Ak si chcete omaľovánky kúpiť viete sa ísť pozrieť do rôznych papierníctiev, kde by mohli takéto omaľovánky pravdepodobne nájsť, keďže ide o celkom dostupný produkt. Ak sa vám to však nepodarí, môžete to skúsiť vyhľadať na internete. Nejeden eshop bude určite takéto omaľovánky a mandaly ponúkať. Ak sa vám to podarí nakoniec zonať, neostáva vám nič iné, iba počkať kým omaľovánka príde a potom sa pustiť do maľovania. Môže sa stať, že si to obľúbite až tak, že sa to stane každodennou rutinou, vďaka ktorej budete vedieť výborne oddychovať. Možno sa naučíte maľovať tak pekne, že sa z vás stane úspešný maliar. Ak ste už vyriešili množstvo týchto omaľovániek, viete sa posunúť na vyšší level, a to, že začnete vyrábať šablóny na takéto omaľovánky. Vymeníte si tak rolu a môžete sa o niečo úžasné pokúsiť.

Ak ste si prečítali celý článok do konca, už určite viete, aké pozitívne účinky majú omaľovánky podľa farieb, a preto neváhajte a choďte si pozrieť, alebo kúpiť takýto typ omaľovánky aj vy a užite si množstvo príjemne strávených chvíľ pri maľovaní!

Súvisiace príspevky