Dýchanie je zdarma a bez námahy. Je to niečo, nad čím sa nemusíme zamýšľať. Zvyčajne nevyžaduje akýkoľvek typ zariadenia a môžeme ho vykonávať všade tam, kde je prítomný kyslík.

Každý, kto má veľmi malé dieťa, vie, aké to je, keď strávi noc v obavách, či jeho bábätko dýcha. Kúpou detského monitoru dychu môžete zmierniť túto úzkosť.

Množstvo podobných elektronických zariadení na monitorovanie dýchania je na trhu. Sú určené na upokojenie rodičovskej obavy z úmrtia detí. Niektoré sú pripojené k bruchu dieťaťa, iné používajú špeciálnu tlakovú podložku alebo matrac, zatiaľ čo jedna stenová jednotka vysiela ultrazvukové vlny nad detskú postieľku.

Všetky tieto zariadenia fungujú tak, že zisťujú zmeny dýchacích pohybov v hrudníku a bruchu. Ak sa dýchanie zastaví na dlhšie ako je prednastavený čas (zvyčajne 20 sekúnd), zaznie zvonenie a začne blikať svetlo. Niektoré monitory tiež merajú teplotu a srdcový tep.

Avšak počet falošných poplachov, ktoré tieto monitory poskytujú, môže v skutočnosti spôsobiť viac úzkosti ako pokoja. Neexistuje žiadny dôkaz o tom, že tieto monitory chránia deti pred syndrómom náhleho úmrtia detí.

 

Syndróm náhleho úmrtia dojčiat

Tento syndróm je postrachom a nočnou morou každého rodiča. Vedci zistili, že najviac prípadov sa stáva v časovom horizonte od polnoci do 6 rána. Najviac ohrozené sú bábätka do 6. mesiaca. Nepodarilo sa doposiaľ zistiť presnú príčinu, ktorá tento syndróm spôsobuje. Poskytujú však rady, ako mu zabrániť. Medzi základné pokyny patrí: zdravý životný štýl, vyhýbať sa fajčeniu a stresu, správne uloženie bábätka do postieľky ( na rovnú plochu), používanie podložiek pre  novorodencov, naučiť sa dať dieťatku prvú pomoc.

 

Čo všetko dokážu?

Tieto zariadenia môžu tiež monitorovať teplotu, dýchanie a srdcový tep, aby vám poskytli dôkladnejší obraz o zdraví vášho dieťaťa. Niektoré dokonca vysielajú video, takže môžete vidieť presne to, čo sa deje v postieľke bez toho, aby ste riskovali predčasné prebudenie otvorením dverí a vchádzaním do miestnosti.

Výber detského monitoru

Existujú rôzne druhy detských monitorov, vrátane detských dýchacích monitorov alebo monitorov apnoe. Ak si nie ste istí, či je pre vás potrebný detský monitor, môžete sa porozprávať s detským lekárom.

 

Detské dýchacie monitory

Detské dýchacie monitory majú alarm, ktorý je navrhnutý tak, aby zazvonil, ak vaše dieťa prestane dýchať. Niekedy deti majú pauzy v dýchaní. Tieto prestávky sú normálne, ale môžu spôsobiť zvuk na dýchacích prístrojoch. Tieto falošné poplachy môžu byť veľmi stresujúce pre rodičov, ktorí si myslia, že ich dieťa prestalo dýchať. Ak sa v noci vyskytnú falošné poplachy, môže byť ťažké potom odpočívať a znova zaspať.

Monitor dychu Babysense patrí k najmodernejšiemu monitoru dychu na svete, ktorý je bezdotykový a je vybavený dvomi senzorovými podložkami a jeho súčasťou je tiež kontrolná jednotka, ktorá oplýva zvukovým a svetelným alarmom. Produkty od Babysense sú na trhu už viac ako 20 rokov a pomohli viac než 600 000 deťom po celom svete. Prechádzali mnohými vývojmi a zdokonaľovaním.

 

Výhody monitorovania pohybu

Mnohí rodičia hovoria, že zaznamenávajú mimoriadne prínosy monitorov detských pohybov – tiež nazývaných detské vitálne monitory alebo detské dýchacie monitory, ktoré im dodávajú pokoj. Namiesto toho, aby ste zostali hore a premýšľali, či je dieťa v poriadku alebo dokonca niekoľkokrát kontrolovali cez noc, či dýcha, môžete získať lepší spánok, pretože ste presvedčení o schopnosti monitora, a že vás prebudí, ak sa vyskytne nejaký problém. Keďže tieto monitory môžu vyvolať poplach v prípade, že dieťa môže byť v nebezpečenstve, potenciálny životný prínos týchto zariadení je veľmi atraktívny. Tieto ranné dni rodičovstva sú plné neznámych vecí a obáv.

 

Použitie detských dýchacích monitorov

Monitor dychu vám môže odporúčať váš lekár, ak sa vaše dieťa narodilo predčasne alebo má problémy s dýchaním. Postupujte podľa pokynov lekára.

Súvisiace príspevky