Možnosti bielenia zubov: Ktorú si vybrať?

okt7,2019

Nie sú vaše zuby také biele, ako by ste si priali? Existujú spôsoby, ktoré vám môžu pomôcť získať žiarivý a oslnivý úsmev.

Aké sú možnosti? Môžete si nechať zuby vybieliť u profesionála alebo použiť  zubné pasty a bieliace prúžky určené na domáce bielenie zubov Správna voľba závisí od toho, koľko chcete minúť a ako rýchlo chcete vidieť výsledky.

 

Prejdite na profesionála

Váš zubár bude používať omnoho silnejšie bielidlo ako čokoľvek, čo by ste mohli získať v obchode alebo online. Bieliace gély používané zubnými lekármi majú obvykle koncentráciu peroxidu vodíka od 25% do 40%. Celá táto liečba stojí okolo niekoľko stoviek eur, ale mnoho zubárov ponúka zľavy na prilákanie nových pacientov.

 

Domáce bielenie určené lekárom

Druhou možnosťou je požiadať svojho zubára, aby vám dal gél a špeciálne chrániče na zuby, ktoré budete potrebovať pri bielení doma. Dentista urobí odtlačky z vašich zubov a použije ich na vytvorenie chrániča. Bielenie pomocou chrániča a slabšieho gélu môžete aplikovať počas spánku. Ak vám lekár určí silnejší gél, väčšinou sa aplikuje cez deň po dobu 30 minút až jednej hodiny. Hlavnou nevýhodou je okrem nákladov je citlivosť zubov. Aj keď ju môže spôsobiť akékoľvek bielenie, silnejšie produkty zvyšujú túto pravdepodobnosť. Týždeň pred začatím bielenia prejdite na zubnú pastu vhodnú pre citlivé zuby. Počas liečby ju naďalej používajte.

 

Urob si sám

Ak hľadáte alternatívu vhodnú pre peňaženku, zvážte kúpu bieliacich prúžkov v lekárni. Cena sad sa pohybuje od približne 30 do 100 eur. Ak sa používajú výrobky na bielenie zubov, ktoré obsahujú peroxid vodíka podľa návodu, sú bezpečné. Bieliace prúžky sú vyhotovené tak, aby odstránili vonkajšie a vnútorné škvrny. Vonkajšie škvrny spôsobuje v priebehu času konzumácia jedla, nápojov a tabaku. Vnútorné škvrny sú spôsobené traumou zubov, nadmerným fluoridom, liekmi a starnutím.

Súvisiace príspevky