Vyhovieť deťom, aby mali funkčnú, peknú a pohodlnú detskú izbu, ak v nej bývajú až dvaja, nie je jednoduché. Každé z detí totiž môže mať iné požiadavky. My však vieme, ako na to. Ak aj vy rozmýšľate, aký vybrať nábytok do detskej izby pre 2 deti, pokračujte v čítaní. Ochotne vám poradíme v našom článku.

Ako má vyzerať detská izba pre 2 deti

Vybaviť detskú izbu vhodným nábytkom nie je hračka a to najmä vtedy, ak sa pokúšate zariadiť izbu pre dvoch súrodencov. Na trhu sa nachádza obrovské množstvo produktov určených pre rôzne vekové kategórie detí. Problémom však môže byť nájsť ideálny detský nábytok, ktorý zbytočne nezaberie veľa priestoru a pre deti bude atraktívny aj po niekoľkých rokoch.

Nábytok do detskej izby pre 2 chlapcov

Detský nábytok pre chlapcov by mal byť predovšetkým praktický a pritom maximálne funkčný. Pri zostavovaní chlapčenských izieb kladieme dôraz na kvalitu a bezpečnosť, no nezanedbávame pri tom ani atraktivitu jednotlivých kusov nábytku. Dominantné farby, akými sa vo veľkej väčšine prezentuje detský nábytok pre chlapcov, sú biela, hnedá a sivá, častokrát v kombinácii s modrou či zelenou. Pokiaľ chcete urobiť deťom radosť, stavte na postele v tvare domčeka alebo skrine a komody s nápaditým dizajnom.

Nábytok do detskej izby pre 2 dievčatá

Pri zariaďovaní izbičky pre dievčatá máte na výber veľké množstvo rozličných motívov a farieb nábytku. Často sa používajú farebné kombinácie v bielej, ružovej, žltej či zelenej farbe. Obzvlášť obľúbené sú pastelové odtiene a rozličné dekorácie, aby sa slečny vo svojej izbe cítili príjemne. Okrem krásy a príťažlivého vizuálu však netreba zabúdať aj na to, aby bol detský nábytok pre 2 deti, resp. pre 2 dievčatá bezpečný a účelný.

Detská izba pre dve deti – chlapca a dievča

Pokiaľ nemáte v domácnosti miesta nazvyš, môžete v jednej miestnosti použiť detský nábytok do izby pre chlapca a dievča súčasne. Takýto nábytok je univerzálny a vhodný pre oboch zároveň. Zvyčajne ide o neutrálne farby, ako sú rozličné odtiene bielej, modrej, horčicovej, sivej alebo zelenej. Môžete sa však rozhodnúť aj pre rozdelenie izby na dve polovice, kedy jednu zariadite v dievčenskom a druhú v chlapčenskom štýle.

Autorom PR správy je digitálna agentúra TEXTO.

Súvisiace príspevky