Začiatok jari býva vždy veľmi očakávaný a často ho vítame ešte skôr, ako k nám skutočne dorazí. Po dlhej zime sa tešíme na prácu i trávenie času s priateľmi na záhrade. Aby sme mali i pohodlie, musíme mať záhradný nábytok.

Stôl, lavice aj stoličky na posedenie vonku si môžeme vybrať z mnohých materiálov, medzi najobľúbenejšie stále patrí drevo. To je prírodný materiál, ktorý je nám príjemný na dotyk i na pohľad a na záhradu sa tak skvele hodí. Rôzne možnosti spracovania dreva nám umožňujú vybrať si záhradný nábytok podľa svojich predstáv. Ak vieme, že budeme nábytok často schovávať a premiestňovať, napríklad preto, že na chate trávime len víkendy, dáme prednosť jemnejšej a ľahšej konštrukcii. Keď ale budeme hľadať nábytok pre stále posedenie na terase pri dome alebo záhrade, vyberať budeme skôr z robustných a ťažkých konštrukcií. Tie potom ponúknu aj väčšie pohodlie a samozrejme odolnosť voči nepriazni počasia.

Práve počasie je hlavným faktorom, ktorý ovplyvňuje životnosť záhradného nábytku. Na jar je navyše jeden deň krásne a môžeme si užívať slnečné lúče, druhý deň sa prebudíme do snehovej fujavice a mrazivých teplôt. Kvalitný záhradný nábytok počasie nijako neohrozí, nech je vonku sparné leto alebo sneží. Na záhrade pri svojom dome trávime čas po celý rok a nie len v sezóne. Skvelý a stále viac obľúbený je teakový nábytok, ktorý bez problémov odolá akémukoľvek počasiu a nemusíme sa tak starať o jeho zakrývanie alebo schovávanie. Teakové drevo sa dováža z Indonézie a  používa sa nielen na výrobu nábytku, ale aj na paluby lodí. Teakové drevo je veľmi odolný a kvalitný materiál vďaka prirodzenému obsahu kaučuku a olejov. Nijako mu nevadí dážď, mráz, sneh ani striedanie plesní a neohrozia  ho plesne alebo škodcovia. Údržba nábytku z teakového dreva je jednoduchá, stačí ho raz za čas napustiť olejom.

Pevný záhradný nábytok je nielen ozdobou celej záhrady, ale aj skvelý a pohodlný pre posedenie s priateľmi alebo grilovanie s rodinou.

Súvisiace príspevky