Ak chcete svojmu domovu dodať nový dizajn, je dôležité sa pozerať dopredu. Pamätajte na to, že čo sa vám páči teraz a čo je teraz momentálne v kurze, sa vám nemusí páčiť o pár rokov. Preto dizajnéri odporúčajú vyberať nadčasové a elegantné kúsky.

Dizajnéri interiérov sa v priebehu rokov podelili o niekoľko tajomstiev, ktoré majiteľom domov poskytli určitý pohľad na to, ako môže ich dom vyzerať elegantne a za primeranú cenu.

Záležitosť farby

Výber farby je možno jedným z najťažších rozhodnutí pri dizajne miestnosti, najmä ak zostávajúci dekor bude založený na palete farieb. Ak však ide o eleganciu, existujú určité farby, ktoré vášmu domovu dodajú okamžitý pôvab.

Vyberte si jednu z týchto dvoch farebných možností – výrazné a dramatické farby alebo mäkké, jemné odtiene. Tieto odtiene  umožňujú dodať vášmu domovu okamžitú eleganciu. Závisí to od vášho vkusu, pokiaľ ide o to, ktorú možnosť si vyberiete.

Vo väčších priestoroch veľmi elegantne pôsobí kombinácia tmavého dreva s bledým nábytkom. Trendy konferenčný stolík z tmavého dreva a  tmavé podlahy v kombinácii so smotanovou alebo bielou pohovkou vytvoria pocit tepla a domova.

Nie všade sa oplatí šetriť

Pri výbere nábytku platí pravidlo, že nie vždy sa oplatí šetriť napríklad pri výbere pohovky. Je dôležité nájsť gauč, ktorý obstojí v skúške času a bude kvalitným kúskom.

To isté platí aj pri podlahe. Je pravda, že koberce sú jemné a mäkké, ale neprinášajú do domu takú eleganciu ako pevné žiarivé podlahy z tvrdého dreva.  Tvrdé drevo poskytuje klasický, elegantný vzhľad a je dostupné za prijateľnú cenu.

Nákup podláh z tvrdého dreva bude pre váš domov múdrou investíciou. Tvrdé drevo vydrží dlhú dobu a poskytuje príjemnú návratnosť investícií, najmä ak niekedy budete predávate svoj domov.

Funkcia a štýl

Stále obľúbené sú otvorené miestnosti, keď v jednom veľkom priestore sa nachádza obývacia izba, jedáleň i kuchyňa. Štýlové jedálenské stoličky môžu pozdvihnúť dizajn vášho domova. Skúste staviť  na čisté línie a klasické tvary.

Majte na pamäti, že jedálenské stoličky sa dajú použiť aj v iných oblastiach vášho domu. Inteligentným ťahom je vybrať jedálenskú stoličku, ktorú môžete využiť aj na iné účely, a to z hľadiska dizajnu aj ľahkej prepravy. Môže byť použitá ako príležitostná stolička v spálni, pracovni, na chodbe alebo v rohu obývacej izby.

Súvisiace príspevky