Keď sa v predajniach kvetín začnú objavovať prvé prvosienky a na záhonoch pučať snežienky, pre väčšinu záhradkárov a majiteľov rodinných domov aj chát je to znamením, že jar sa pomaly ale isto blíži. Na čo pri prípravách nezabudnúť?

Na to, aby sme celý deň strávili na záhrade, síce počasie ešte nie je, ale už môžeme plánovať a riešiť, čo je potrebné urobiť, spraviť, pripraviť, dokúpiť, zaobstarať, zasiať a vylepšiť. Starostlivosť o záhradu a to, čo na nej rastie je ale len jednou z možností, ako na nej tráviť čas. Zabúdať nesmieme ani na odpočinok a relaxáciu a vybavenie na to potrebné. Možnosť posedenia v pohodlnom záhradnom nábytku pri grilovaní s priateľmi alebo napríklad len pri rannej káve by nám na záhrade nemala chýbať. Pri kontrole vybavenia a náradia pred jarou tak nezabudnite skontrolovať aj záhradný nábytok a gril, bez ktorého si veľa z nás nevie večerné posedenie ani predstaviť. Vôňa grilovaného mäsa a zeleniny a spokojné úsmevy našich blízkych patria medzi najobľúbenejšie spomienky.

Stôl a stoličky pod holým nebom majú svoje čaro, s rozmarmi počasia je ale viac útulné kryté posedenie pod strechou pergoly alebo terasy. Tak budete chránení pred prudkým slnkom i dažďom a nebudete musieť prerušovať zábavu len preto, že sa zmenilo počasie. Najčastejšie sa pre pergoly používa drevo ako prírodný materiál, ktorý dobre ladí s každým typom záhrady a zároveň na nás pôsobí veľmi príjemne. Pergola môže stáť samostatne, napríklad uprostred záhrady, alebo nadväzovať na dom a využívať jeho múr. Aj keď máte malú záhradku, na pergolu sa kúsok miesta vždy nájde. Poskytne vám v lete tieň a pri zlom počasí strechu nad hlavou.

Na jar sa tešíme a pomaly aj chystáme. Vonkajšie posedenie, v ktorom môžeme tráviť čas bez ohľadu na rozmary počasia, je spôsob ako si vychutnať šálku kávy alebo veselú grilovaciu párty pod strechou bez ohľadu na počasie.

Súvisiace príspevky