Inteligentné a jednoduché varenie si vyžaduje pre prácu vhodné nástroje. Namiesto toho, aby ste všetko kúpili v prvý deň, keď sa nasťahujete do nového bytu, môžete pomaly vybudovať zásoby nevyhnutných vecí, ktoré vám uľahčia život v kuchyni.

Aj keď kuchynský svet vychádza každú chvíľu s elegantnými, trendovými a vzrušujúcimi kuchynskými pomôckami, neznamená to, že musíte kupovať všetky, aby ste mohli dobre variť. V skutočnosti sú najdôležitejšie domáce potreby, ktoré potrebujete na prípravu chutných jedál. Tu vám predstavujeme tri základne potreby, ktoré v kuchyni zaiste potrebujete.

Nepriľnavá panvica

Každá domácnosť potrebuje na prípravu raňajok nepriľnavú panvicu, pretože vajcia a palacinky sa najlepšie pripravujú na nepriľnavom povrchu. Je to tiež veľmi univerzálna panvica, ktorú môžete použiť na pečenie mäsa, dusenie zeleniny a výrobu omáčok.

Na riade s nepriľnavým povrchom môžete pripravovať zdravé pokrmy. Sotva existuje pochúťka, ktorá by sa dala pripraviť bez oleja. Ak však začnete používať bezpečný nepriľnavý riad, bude vám chutiť to isté jedlo bez toho, aby ste museli použiť veľké množstvo oleja.

Ďalšou výhodou je ľahké čistenie. Bežné kuchynské náradie pri varení absorbuje veľa oleja, a preto je ťažké ho vyčistiť. Ako viete, povrchová úprava nepriľnavého riadu zabraňuje prilepeniu jedla, a preto sa ľahko používa a čistí.

Šetrite čas s tlakovým hrncom

Hrnce máme doma všetci, nie všetci však máme doma tlakový hrniec.  A to je škoda. Tieto hrnce radikálne skracujú čas varenia. Dnešné tlakové hrnce sú navyše mimoriadne bezpečné a ľahko použiteľné. Napríklad tvrdá sušená fazuľa, ktorej varenie trvá zvyčajne viac ako hodinu, môže byť v tlakovom hrnci uvarená asi za 20 minút.

Štýlové prestieranie

Krásny riad obohatí vaše jedlo, nastaví náladu pre vaše domáce kulinárske zážitky a vyjadrí váš osobný štýl. Pochopenie rozdielov medzi rôznymi tanierovými sadami, od formálnych pre elegantné večere až po každodenné kúsky, je kľúčom k výberu tej správnej súpravy, ktorá si nájde miesto na vašom stole.  Najlepšie je zvoliť odolné súpravy riadu pre každodenné použitie. Zároveň je však dobré mať jednu súpravu pre zvláštne príležitosti.

Súvisiace príspevky