Napadlo vás začať podnikať? A prečo nie! Často si práve vtedy, keď zostaneme doma s deťmi, na materskej či rodičovskej dovolenke, uvedomíme, že sa už nechceme do svojho starého zamestnania vracať. Často oprášime staré hobby, alebo sa konečne pustíme do toho, na čo sme vedľa práce nemali nikdy čas, ale vedľa detí to naopak dáva zmysel. Naviac internet dnes otvoril mnoho možností, ako zvládnuť podnikanie trebárs aj doma s deťmi.

Premeňte svoje koníčky na podnikanie

Ako maminky nás obvykle zaujíma všetko okolo našich detí. Nejedna z nás sa pustila preto do podnikania v tejto oblasti. Predávame „kojo” náhrdelníky, ktoré našim deťom pomáhajú pri raste zúbkov, šijeme detské oblečenie, vyrábame hračky pre rozvoj našich potomkov… Možností je veľa a je škoda nášho koníčka a naše schopnosti nepremeniť na fungujúci biznis. Poďte sa doňho pustiť. Aj keď ste možná ako novopečená maminka unavená, verte, že toľko energie, koľko jej máte teraz, už nikdy mať nebudete. Tak časť z nej využite aj pre štart svojho podnikania.

Nezabudnite, že bez dobrej domény a webových stránok to dnes nejde

Či už má byť vaše podnikanie priamo spojené s internetom, alebo nie, sú webové stránky nevyhnutné. Než sa teda definitívne rozhodnete pre názov svojej firmy či značky, nezabudnite si overiť doménu. Je naozaj voľná? Nie je dobré značku kombinovať s kompromisom pokiaľ ide o znenie domény. Ešte horšie je, ak má túto, alebo podobnú doménu konkurencia.

Zúfate, že tie najlepšie domény sú dávno obsadené? Často je lepšie zvoliť názov viac kreatívny. Určite je zapamätateľnejší, zaujímavejší a menej sa pletie s inými podobnými. Nezabudnite tiež, že u rôznych dvojslovných názvov je dobré si registrovať aj varianty s pomlčkou a jednu doménu na tú primárnu presmerovať. Nenechajte alternatívu k svojej doméne konkurencii!

Webhosting nemusí stáť veľa

Webové stránky si dnes máte možnosť postaviť napríklad na WordPress. Avšak k tým poriadnym potrebujete aj dobrý webhostig. Na Web-zone.sk nájdete porovnanie tých najkvalitnejších slovenských webhostingov – pre začiatočníkov, pre náročný, ale aj pre tých, kto hľadajú riešenie priamo pre WordPress.

Súvisiace príspevky