Leto je tu a nás láka čas tráviť vonku na záhrade. Aké sú obľúbené letné aktivity na záhrade?

 

Bezpečné grilovanie

Grilovanie patrí k obľúbeným letným aktivitám, pri ktorých si oddýchnete, ale poskytne vám aj gurmánsky zážitok. Záhradné grily sa tak stali povinnou výbavou každého rodinného domu či chaty. Ak sa váš gril nebol používaný niekoľko mesiacov, je dôležité poriadne ho skontrolovať od hora dole, či je v poriadku. Pre začiatok hľadajte nejaké známky hrdze, pretože kusy kovov majú tendenciu k hrdzaveniu, keď sú vystavené vlhkosti. Je tiež dôležité skontrolovať palivové potrubie na plynových mriežkach. Hmyz sa v mimosezóne často zdržuje v horákových rúrach. Ak sú rúrky odnímateľné, použite záhradnú hadicu na rozstrekovanie vody cez hadicu alebo použite dlhú, flexibilnú kefu na čistenie. Pred opätovným pripojením skontrolujte, či sú hadice suché.

 

Nafukovacie bazény

Jedna z najobľúbenejších foriem rekreácie pre leto je bazén, v ktorom si môžete zaplávať počas horúcich dní. Kúpanie je tak pre vás dostupné a bezpečné. Nie všetci však sú pripravení na výstavbu pomerne zložitých inžinierskych štruktúr. Dobrou alternatívou sú nafukovacie bazény, ktoré získate v mnohých veľkostiach. Sú vhodné pre tých, ktorí nechcú obetovať časť dlhým stavebným procesom a pre tých, ktorí chcú šetriť čas a peniaze. Väčšina týchto bazénov sa vyznačuje len nízkou cenou a jednoduchou montážou. Veľmi obľúbené sú detské nafukovací bazény, kde sa deti môžu dosýta vyšantiť. Konštrukcia bazénu je zvyčajne okrúhla alebo oválna. K tomu ešte plážové lehátka a cítite sa ako na dovolenke.

 

Výhoda nafukovacích bazénov

Rýchla inštalácia: Trvá to 10 až 45 minút v závislosti od veľkosti bazénu.

Mobilita: Tento bazén je možné inštalovať takmer kdekoľvek a rovnako ľahké je ho aj odstrániť. Ak je to potrebné, ľahko ho presuniete na iné miesto.

Zábava pre deti: Pre deti sú najvhodnejšie nafukovacie bazény, ktoré oplývajú veľkým množstvom variantov dizajnu.

Ľahká údržba: Bazén PVC sa ľahko čistí jednoduchým utieraním zvnútra a von.

Cena: Cena nafukovacieho bazéna je dosť nízka.

Súvisiace príspevky