V dnešnej dobe sú veľmi populárne šatky na nosenie detí. Vedia byť veľmi praktickou pomôckou pri prechádzke s vašou ratolesťou, ktorá je ešte na chodenie v topánočkách barefoot príliš malá. Výhodou týchto šatiek je, že si nemusíte zakaždým nosiť objemný kočík, s ktorým môže byť nepríjemné viezť sa autobusom. Na bábätko tiež dobre vidíte a máte ho stále pri sebe v bezpečí.

 

Materiál

Šatky sú často zložené z prírodných materiálov. Medzi ne patrí aj kvalitná 100% organická bavlna, ale tiež aj rôzne prímesové materiály, ktoré sú vhodné na pohodlné nosenie v každom ročnom období. Vybrať si môžete z veľkého množstva šatiek a nosičov na deti. Nosiče Manduca sú ergonomické nosiče vyrobené z vysokokvalitných látok.

 

Dizajn a farby

Nemusíte sa báť, že by ste si nevybrali. Na výber máte veľké množstvo druhov šatiek vyrobené v rôznych farebných prevedeniach a vzoroch.

Šatka na leto

O to viac sa vám šatka zíde počas leta, keď vďaka peknému počasiu chodievate na výlety do prírody alebo okolitých miest. Vďaka šatkám a nosičom môžeme mať malé dieťa všade so sebou. Niet sa preto čudovať, že sa tieto pohodlné výrobky tešia veľkej obľube. Existujú viaceré druhy pekných šatiek na nosenie detí, ktoré sú určené pre deti rôznych vekových kategórií. Vybrať si môžete šatky pre novorodencov i na celé obdobie nosenia.

Ideálna šatka na leto je taká, v ktorej nie je príliš teplo. Šatka v úväze obopína telo matky a dieťaťa a je niekoľkokrát cez jednotlivé časti tela previazaná, preto ju možno považovať za ďalšiu vrstvu oblečenia, ktoré mama aj bábätko majú na sebe.

Jedným z dôležitých údajov šatky je jej gramáž. Je to údaj, ktorý vyjadruje hrúbku šatky a jej hustotu tkania. Podľa gramáže vieme šatky rozdeliť na tenké, stredne hrubé a hrubé. Tenké šatky sú určené pre novorodencov alebo malé deti do 9 kg. Pod váhou ťažšieho dieťaťa by sa šatka mohla mamičke zarezávať do ramien. Pri tenšej šatke ale nie je tak teplo, čiže sú najvhodnejšie na leto.

Súvisiace príspevky