Momentálna situácia, akou je koronavírus, si vyžaduje účinné riešenia. Základným pravidlom je dôsledná prevencia. Ako účinne bojovať proti nežiadúcim infekciám?

Všetci sme už z tejto doby unavení, avšak netreba sa vzdávať. Vládne opatrenia sú tu na to, aby sme ich dodržiavali. Čo však pre naše zdravie môžeme urobiť my? Prioritou je prekrytie horných dýchacích ciest. Ktoré ochranné rúška sú proti šíreniu infekcie najúčinnejšie?

Ochranné rúška – podľa čoho si vyberať?

V dnešnej dobe je neodmysliteľnou súčasťou nosenie ochranných rúšok. Poznáme veľa druhov ochranných rúšok, ako sú respirátory rôznej kvality, nanorúška a klasické jednorazové zdravotnícke rúška alebo bavlnené rúška. Dokonca, dnes sa vyrábajú aj detské rúška s rôznymi veselými motívmi. Pozornosť treba venovať ich kvalite, zloženiu, a tiež európskym normám. Kvalitu tiež môže ovplyvniť počet vrstiev. Rúška môžu byť jednovrstvové, dvojvrstvové a trojvrstvové. Tie rúška, ktoré obsahujú najviac vrstiev sa považujú za najkvalitnejšie.

Na trhu tiež nájdete obľúbené respirátory, ktoré sú známe svojou vysokou kvalitou. Rozdeľujú sa podľa tried FFP1, FFP2 a FFP3. Tieto označenia sú kľúčové pre ich mieru účinnosti. Respirátory sú zväčša jednorazové, avšak niektoré sú vyrábané tak, aby sa mohli využiť opakovane.

Nanorúška – overená kvalita!

Nanorúška dnes patria k vysoko kvalitným ochranným rúškam. Je však potrebné venovať pozornosť kvalitným nanorúškam, ktoré majú dobré recenzie a sú certifikované. Čo patrí medzi ich výhody? Najväčšou výhodou je jednoznačne materiál, z ktorého sú vyrobené. Nanorúška obsahujú nanovláknovú štruktúru, ktorá zachytáva vírusy, baktérie a iné škodlivé častice z okolia. Momentálne najlepšie a najúčinnejšie sú nanorúška z Liberca. Vyrobené sú v Českej republike, svetovej nanovel´moci,, z kvalitného certifikovaného materiálu. Dokonca, poskytujú najvyššiu mieru ochrany FFP3, ktorá zachytáva až 99% baktérií a vírusov.

Dezinfekcia prostredia

Účinným krokom v boji proti infekciám je dezinfekcia prostredia. Germicídna lampa Preventiko je moderný spôsob dezinfekcie, ktorý zničí až 99,9% baktérií a vírusov z povrchov, ale tiež zo vzduchu. Na akom princípe germicídna lampa funguje?

Germicídna lampa Preventiko funguje pomocou ultrafialového lúču, ktorý preniká cez bunkovú membránu škodlivých mikroorganizmov a trvalo ničí ich štruktúru DNA. Škodlivé mikroorganizmy sa tak ďalej nemôžu rozmnožovať. Pôsobenie žiarenia tiež zlepšuje vstavaný generátor ozónu, ktorý likviduje pachy. Germicídna lampa Preventiko funguje na báze tzv. duálnej dezinfekcie spojením ultrafialového lúču a ozónu.

Sterilizácia predmetov

Výborným pomocníkom na sterilizáciu rôznych predmetov je UVC sterilizátor, ktorý do niekoľkých minút odstráni až 99,9% všetkých baktérií a vírusov z predmetov, ako je mobil, rúško, okuliare či kľúče. UVC sterilizátor funguje na princípe UV žiarenia, ktoré ničí bunečné štruktúry baktérií a vírusov, vrátane koronavírusu. Tento špeciálny box pracuje v dvoch módoch, a to v aromatizačnom a dezinfekčnom.

Ochrana tela

Najlepšie viete predísť infekciám tak, že sa budete dôkladne chrániť. Na ochranu tela vám poslúžia ochranné rukavice, spomínané rúška alebo respirátory, a tiež rôzne štíty, ktoré vám zakryjú celú tvár. Ochranný štít sa odporúča kombinovať s rúškom a ochrannými rukavicami. V tomto prípade ste dokonalo chránený a koronavírusu sa ľahko vyhnete.

Dôležitá je však dezinfekcia rúk, ktorú dnes vykonávate takmer v každom obchode či spoločnosti. Dezinfekciu si môžete zaobstarať už aj do vašej domácnosti, kde vám určite poslúži.

Nezabúdajte tak na dôkladnú ochranu vášho tela, používanie ochranných pomôcok a dezinfekcie. Vyhnete sa tak rôznym infekciám, ktoré by vám za iných okolností mohli skomplikovať zdravie.

Súvisiace príspevky