Spánok je pre nás všetkých veľmi dôležitý. Prospieva nášmu zdraviu, psychickej a fyzickej rovnováhe. Bez spánku by sme fungovali len veľmi ťažko. Práve preto by sme si spánok mali ešte viac vylepšiť, a to správnym výberom matraca.

V dnešnej dobe existuje široká škála produktov, ako sú matrace. Rozlišujú sa najmä svojim zložením, konštrukciou, využitím a tvrdosťou. Ľudia po zobudení majú najčastejšie problémy spojené s bolesťou chrbtice. Dôvodom môže byť zlá poloha pri spánku, ale tiež výber nesprávneho matraca. Ako si vybrať ten správny?

Ak máte problémy s chrbticou mali by ste si vyberať matrac, ktorý je určený pre správne držanie tela počas spánku. Ako si vybrať zdravotný matrac? Taktiež je doplnený o vrstvu kokosového vlákna. Slúži najmä na zdravotné účely, ako je správne držanie tela a prekrvenie jednotlivých končatín.

Medzi jeho výhody tiež patrí skutočnosť, že tento typ matracu je obojstranný. To znamená, že ho môžete používať z oboch strán, vďaka jeho dvojitej tvrdosti. Ortopedický zdravotný matrac je vyrobený so 7 – zónovým taštičkovým jadrom. Každej zo siedmych zón ponúka svoje výhody k zlepšeniu zdravotného stavu. Je prospešný pre zónu hlavy, pliec, drieku, panvy, stehien, lýtka, a tiež pre chodidlá.

Najpohodlnejší bio matrac vyrobený z peny

Ako už z názvu vyplýva, tento matrac je skutočne vyrobený z bio peny. Certifikovaný matrac 90×200 patrí k najpohodlnejším matracom. Dokonca, je ekologický vďaka bio pene, ktorá je v ňom použitá. Neobsahuje žiadne ropné látky, a tým sa stáva čisto prírodným. Tento špeciálny matrac je tiež obojstranný, a tak ho môžete použiť z akejkoľvek strany. Obsahuje výťažky z Aloe Vera, a tak váš spánok premieňa na maximálne dokonalý odpočinok.

Pri výbere matraca by ste mali dbať na jeho kvalitu a zloženie, ale tiež účel a jeho výhody. Pri výbere toho správneho matraca sa vám vaše telo určite odvďačí!

Súvisiace príspevky