Chcete schudnúť niekoľko nadbytočných kíl alebo dokonca úplne zmeniť svoje telo a stať sa zdravším a vitálnejším človekom? Môžu vám v tom pomôcť nizkosacharidové jedlá na každý deň, ktoré nájdete na stránke Dailymix.sk. Nezabudnite použiť zľavové kupóny, ktoré sú pre vás nachystané na stránke slevonakup.cz.

Dailymix

Dailymix je jedlo modernej doby, ktoré pozostáva z nízko sacharidových potravín. Nízkosacharidová diéta je diéta, ktorá obmedzuje uhľohydráty, ako sú tie, ktoré sa nachádzajú v sladkých potravinách, cestovinách a chlebe. Je zameraná na potraviny s  vysokým obsahom bielkovín, tukov a zdravej zeleniny. Štúdie ukazujú, že nízko sacharidové diéty spôsobujú chudnutie a zlepšujú celkové zdravie.

Účinky nízkosacharidovej diéty

Na chudnutie sa spravidla používa diéta s nízkym obsahom sacharidov. Niektoré diéty s nízkym obsahom uhľovodíkov môžu mať okrem úbytku hmotnosti aj zdravotné výhody, ako napríklad zníženie rizika cukrovky 2. typu a metabolického syndrómu.

Do spracovaných potravín sa často pridávajú rafinované uhľohydráty, ako je cukor alebo biela múka. Príklady potravín s rafinovanými uhľohydrátmi sú biely chlieb, cestoviny, sušienky, koláče, cukrovinky a nápoje sladené cukrom. Vaše telo používa uhľohydráty ako svoj hlavný zdroj energie. Počas trávenia sa sacharidy rozkladajú na jednoduché cukry (glukóza) a uvoľňujú sa do krvi (krvná glukóza). Inzulín sa uvoľňuje, aby pomohol glukóze vstúpiť do buniek tela, kde môže byť použitý na výrobu energie. Extra glukóza sa ukladá v pečeni a svaloch a časť sa premieňa na telesný tuk. Nízkosacharidová diéta má spôsobiť, že telo bude spaľovať uložené tuky na energiu, čo vedie ku chudnutiu.

Výhody Dailymix

Ak sa chce človek zdravo stravovať, vo väčšine prípadov musí počítať s niekedy zdĺhavou prípravou jedla, čo veľa ľudí odradí, keďže žijeme v rýchlej a uponáhľanej dobe a času nemáme nazvyš. Hotové jedlá z Dailymixu budete mať pripravené za pár  minút a určite si obľúbite aj ich chuť. Na výber máte proteínovú polievku s rezančekmi či hubami. Ak obľubujete cestoviny, určite si pochutnáte na proteínových cestovinách s rôznou príchuťou. Milovníkov sladkého určite potešia proteínové palacinky. Pri každej diéte je veľmi dôležitý pitný režím. Odporúča sa piť predovšetkým čistá voda. Aspoň 2 litre čistej vody denne v závislosti od výšky a telesnej hmotnosti človeka. Pitný režím si však môžete ozvláštniť chutným nápojom, ktorý je pripravený za 30 sekúnd. Na výber máte zo 7 príchuti.

Nákup so zľavou

Možno sa pýtate, či si môžete dovoliť takýto druh stravovania. Vďaka zľavovým akciám si tento druh stravovania môže vyskúšať naozaj každý. Oplatí sa sledovať stránku Dailymix.sk, v ktorej nájdete zaujímavé recepty  a informácie týkajúce sa low carb diéty.

Súvisiace príspevky