Jeden z najväčších opakujúcich sa problémov s časom je, že ho nie je možné spomaliť ani oklamať. Existujú však spôsoby, ako minimalizovať jeho vplyv na vašu pokožku pomocou vysoko efektívnych procedúr, tvárovej gymnastiky, správnej životosprávy a starostlivosti o pleť. Kým niekto nenájde prameň mladosti, môže využiť pár našich nasledujúcich rád, ako si udržať mladistvý vzhľad.

Režim starostlivosti o pleť

Mladistvosť a celkové zdravie vašej pokožky je do značnej miery odrazom vašej rutiny a starostlivosti o pleť. Jednoduché úkony, ako je čistenie tváre jemným čistiacim prostriedkom, sú nevyhnutné na to, aby vám pomohli odstrániť baktérie alebo prebytočný maz z tváre. Váš režim starostlivosti o pleť by mal tiež zahŕňať exfoliáciu, aby sa odstránili odumreté bunky pokožky a aby sa dosiahol zdravý vzhľad. Kroky starostlivosti o pokožku by mali vždy končiť zvlhčením pokožky. Nedostatok hydratácie pokožky je veľkým prínosom pre jemné linky a vrásky a pridanie kvalitného zvlhčovača pokožky do vášho režimu starostlivosti o pleť, môže pomôcť v boji proti známkam starnutia.

Medzi nespočetnými sérami, ktoré sľubujú napnutú, hydratovanú a bezchybnú pokožku, vždy vládne jeden pohotovostný režim – zázračný retinol. Retinol je derivát vitamínu A a používa sa na všetky druhy ošetrení pokožky, vrátane boja proti akné, redukcie vrások či zmenšovania pórov. Pridáva sa do aktuálnych produktov starostlivosti o pleť na podporu obnovy pokožky, rozjasnenie tónu pleti, zníženie tvorby akné a zvýšenie produkcie kolagénu. Retinol funguje tiež ako antioxidant, ktorý pomáha riešiť poškodenie voľnými radikálmi, ktoré vedie k viditeľným známkam starnutia. Retinol môže byť veľmi dráždivý, ak sa používa príliš často alebo ak je prípravok príliš silný pre vašu pokožku. Odporúča sa začať s množstvom hrachu s nízkym percentom voľne predajného vzorca (0,01% až 0,03%) a používať ho dvakrát týždenne, pričom používanie pomaly zvyšujte, aby mala pokožka šancu aklimatizovať sa. Okrem toho by ste mali vynechať produkt s retinolom deň pred pílingom.

Správne produkty

Ďalším veľkým pomocníkom proti starnutiu je kyselina hyalurónová. Je to cukor, ktorý sa prirodzene vyskytuje v tele, vrátane pokožky, očí a kĺbov. Primárnou funkciou kyseliny hyalurónovej je dodať týmto oblastiam tela vlhkosť. Ako ľudia starnú, vlhkosť ich pokožky klesá Preto sa rozhodlo mnoho ľudí používať kyselinu hyalurónovú ako doplnkový produkt. Môže to byť vo forme perorálnych doplnkov, topických krémov, séra alebo dokonca injekcií.

Zdravá diéta

Jeden z najväčších kľúčov mimo vašej rutiny krásy na udržanie mladistvého vzhľadu je sledovať vašu životosprávu. Zatiaľ čo vaše telo rozkladá sladké jedlá a spracované sacharidy, cukor sa viaže na molekuly nachádzajúce sa v kolagéne a elastíne. Toto puto ich degraduje a vedie k vzniku vrások. Ak máte chuť na niečo sladké, vyskúšajte tmavú čokoládu. Zlé stravovacie návyky môžu okrem starnutia pokožky spôsobiť aj akné a zápaly. Skúste do svojej stravy začleniť chudé bielkoviny, zeleninu a Omega-3 mastné kyseliny, aby ste posilnili kolagén, bojovali proti jemným vráskam a zápalu a udržiavali pokožku žiarivú.

Súvisiace príspevky