Ako v noci spíte? Vstali ste dnes ľavou nohou? Ak ste skôr fanúšikovia tej pravej, mali by ste si posvietiť na kvalitu vášho spánku. Od čoho všetkého závisí kvalita spánku? Od množstva nahromadeného stresu, od zdravia človeka, alebo kvality vankúša a matraca. Taktiež je dôležité z akého materiálu je vyrobená posteľná bielizeň.

 

Materiál

Medzi materiály, ktoré sa používajú na posteľné obliečky, patria napríklad krepové obliečky, ktorých výhodou je, že sa nekrčia, nepotrebujú žiadnu špeciálnu starostlivosť a netreba ich ani žehliť. Ďalej sa používajú bavlnené obliečky, ktoré sú príjemne hrejivé, a hebké. Bavlna má ale aj svoje nevýhody. Ak totiž spite na bavlnenom vankúši, návlečky je potrebné žehliť a potrebujú špeciálnu starostlivosť. Okrem toho bavlna absorbuje vlhkosť, čo spôsobuje vysušovanie pokožky, na ktorej potom vznikajú trhlinky a potom pokožka starne rýchlejšie. Na vlasy tiež nepôsobí najlepšie – sú viac suché, lámavé a rozstrapatené.

 

Farba

Pre zladenie plachty s obliečkami, vyberajte rovnaké vzory. Ak máte v izbe dekorácie, nekupujte vzorované obliečky. Kúpte jednoducho jedno alebo dvojfarebné. Naopak v jednoduchej izbe s málo motívmi, môže izba ožiť spolu s farebnými obliečkami.

 

Matrace

V dnešnej dobe existuje široký výber matracov pre zdravý a pohodlný spánok. Spánok na kvalitnom matraci zaistí človeku optimálnu regeneráciu tela i mysle. Pre kvalitný spánok sú najlepšie prírodné matrace, najlepšie antialergické. Jedným z takýchto matracov je napríklad latexový matrac. Latex je zdravotne nezávadný, je odolný voči plesniam a baktériám.

 

Dekoračné doplnky

Vhodným prostriedkom na skrášlenie vašej postele môžu byť aj luxusné prehozy na postele, ktoré si je možné zohnať v rôznych variantoch. Nájdete ich v mnohorakých farbách, motívoch a veľkostiach.

Súvisiace príspevky