Hliník je vysokoodolný materiál voči vonkajším faktorom a vďaka tejto svojej vlastnostiširoké využitie v stavebníctve. Hliníkové konštrukcie sú obľúbené vďaka ich odolnosti voči vode, ultrafialovému žiareniu a mechanickému namáhaniu.

Hliníkové konštrukcie versus plastové

Hliníkové konštrukcie sú tenšie a ľahšie ako drevené alebo plastové konštrukcie. Vďaka tomu majú elegantnejší a estetickejší vzhľad, vyzerajú moderne a umožňujú experimentovať s dizajnom a geometriou. Vďaka tomu dokážete realizovať akékoľvek dizajnové nápady, o čom sa môžete presvedčiť aj na stránke Eurookna-drevar.sk. Hliníkové okná sú už od pohľadu atraktívnejšie a navyše sú dostupné vo všetkých farebných prevedeniach.

Hliníkové okná sú odolnejšie a sú schopné vydržať veľké zaťaženie. Rám sa neohýba pod váhou a nebude sa deformovať. To vedie k veľmi širokému použitiu hliníkových okien najmä pri stavbe veľkých konštrukcií. Často sa hliníkové okná používajú pri stavbe zimných záhrad, átrií, striech a galérií, ale aj pri zasklení lodžie či veľkých presklených stenách rodinných domov.

Ekonomické hľadisko

Prvá výhoda sa týka ekonomického hľadiska. Inštalácia hliníkových okien na rozdiel od PVC náprotivkov nezahŕňa vystuženie. To výrazne zjednodušuje inštaláciu a zlacňuje výrobu, čo má samozrejme za následok nižšie celkové náklady.

Tepelne úsporný efekt hliníkových okien zabraňuje v zime vyparovaniu tepla z miestnosti a v lete prenikaniu horúceho vzduchu z vonkajška. Získate tak kvalitnú tepelnú bariéru a umožní vám to vysoký stupeň úspory tepla.

Všetky tieto faktory spôsobujú, že hliníkové okná a konštrukcie sú cenovo dostupnejšie a široko používané v stavebníctve. Okná z hliníkových konštrukcií sú čoraz obľúbenejšie a právom si získali veľkú dôveru.

Súvisiace príspevky