Nie je žiadnym tajomstvom, že Vianoce sa už blížia. V televízií, na internete a vonku vidíte množstvo reklám, výzdobu a práve vďaka tomu začínate pociťovať radostný pocit Vianoc. S Vianocami je spojené aj varenie, či pečenie. Prečo sa na to nepripraviť v predstihu?

Môže sa to zdať priskoro, no je lepšie sa na pečenie pripraviť trochu skôr, aby ste všetko nemuseli pripravovať na poslednú chvíľu. Namiesto toho by ste si tak mohli užívať pohodu a kľud, na ktorý sa počas Vianoc všetci tešia. Ako sa správne pripraviť na vianočné pečenie?

Ako sa pripraviť na vianočné pečenie?

Na vianočné pečenie je potrebné pripraviť si množstvo pomôcok a potravín. Najdôležitejšie je rozhodnúť sa, aké typy koláčov budete na Vianoce piecť, pretože to bude rozhodovať, aké potraviny bude treba. Najzákladnejšími potravinami sú múka, cukor, mlieko, kakao, vajcia a med. Bez týchto produktov, by ste asi ťažko vytvorili kvalitný vianočný koláč. Medzi obľúbenú pochúťku patria medovníky. Práve preto je potrebné hľadať kvalitný med. Ak hľadáte zaujímavý, ale kvalitný med vyskúšajte manuka med. A viete čo je Manuka?   Je to špeciálny strom, ktorý rastie v Austrílii a na Novom Zélande a z jeho nektáru sa vyrába tento lahodný med.

Samozrejme, pečenie neskôr vystrieda varenie. Aj varené pochúťky tvoria základ štedrovečernej večere. Je dobré zohnať aspoň základné potraviny, ktoré viete v prípade núdze použiť a nemusíte tak behať tesne pred Vianocami po obchodoch plných ľudí. Potraviny dnes vydržia celkom dlho, no netreba ich aj tak nechávať zbytočne vonku. Radšej ich odložte do chladničky, či mrazničky, čím predĺžite životnosť produktu. Na pečenie budete tiež potrebovať aj pomôcky, či už na vykrajovanie, miešanie a podobne. Preto je dobré pred veľkým pečením všetky pomôcky hľadať, alebo nakúpiť. Čím viac si toho nachystáte v predstihu, tým viac pokoju si budete môcť dopriať počas Vianoc.

Neváhajte a začnite s prípravou na Vianoce aj vy!

Súvisiace príspevky