Mať praktickú kuchyňu na mieru podľa vašich potrieb so sebou prináša hneď niekoľko výhod. Viete, že existuje úzka spojitosť medzi psychickým zdravím a kuchyňou? Ak zvažujete renováciu, máme pre vás niekoľko dôvodov, ktoré vás presvedčia.

Variť v praktickej kuchyni je radosť

Jednou zo základných spojitostí medzi psychickým zdravím a varením je domáca strava. Jedlo pripravené doma je zdravšie a mnohé štúdie dokazujú, že jeho príprava má na našu myseľ upokojujúci účinok. Je vaša kuchyňa malá a vybavenie nemoderné? Vymeňte starú kuchyňu za modernú kuchyňu a zmenia sa aj vaše stravovacie návyky.

 

Ak bojujete s nedostatkom priestoru, riešením môžu byť kuchynské linky zostavené na mieru, vďaka ktorým využijete každý centimeter podlahy či dostupný vertikálny priestor. Navyše s modernými spotrebičmi s inovatívnymi funkciami sa z varenia môže stať príjemná aktivita na zresetovanie unavenej mysle po dlhom pracovnom dni.

Farba ako terapeutický prostriedok

Tmavá a fádna kuchyňa nie je práve miestom, kde chcete tráviť čas. Farby sú silný nástroj na navodenie špecifickej nálady a atmosféry nielen v domácnosti. Pri výbere farebnej škály je preto potrebné byť obozretný. S červenou a žltou zaobchádzajte opatrne. Ide o farby, ktoré zvyšujú apetít.

Chcete farbu, ktorá bude ľahko kombinovateľná s inými odtieňmi a materiálmi? Biele kuchyne si držia prvenstvo v rebríčku obľúbených dizajnových schém už niekoľko rokov. Biela je praktická, uvoľňujúca a môžete ju použiť vo vintage, modernom aj rustikálnom štýle. Častokrát sa s ňou v kombinácii s pastelovou ružovou, modrou alebo zelenou stretávame pri koncepte provence kuchýň.

Zdroj foto: Anna Andersson Fotografi / Shutterstock.com

Organizovanou kuchyňou proti stresu

Už len samotné pomyslenie na upratovanie kuchyne vám spôsobuje stres a únavu? Prostredie, v ktorom sa pohybujeme, a teda aj varíme, má priamy vplyv na našu psychickú (ne)pohodu. Málo úložného priestoru vytvára chaos a neporiadok v kuchynskom vybavení. Rekonštrukciou kuchyne získate priestor navyše. Aj z malého priestoru dokážu odborníci v kuchynských štúdiách vyťažiť maximum. Organizáciou vybavenia sa zbavíte neporiadku a aj vy sa budete cítiť omnoho lepšie.

Renovácia kuchyne je časovo a aj finančne náročná. Prináša však mnohé výhody, ktoré oceníte nielen vy, ale aj celá domácnosť.

Súvisiace príspevky