S inkontinenciou zatočia elektrostimulácie

Problémy s únikom moču sú pre mnoho ľudí pálčivým problémom, s ktorým sa ale z hanby či z neznalosti svojmu lekárovi nikdy nezveria. Pritom často stačí len mierna úprava životného štýlu a posilnenie svalov panvového dna a celý problém sa v priebehu niekoľkých mesiacov sám efektívne vyrieši.

S návštevou odborníka ale nie je vhodné otáľať. Príčin inkontinencie je veľa, ale všetky sa s ubiehajúcim časom len zhoršujú. Ak prídete včas, nemusí celá liečba trvať viac ako tri mesiace, ale ak budete návštevu príliš dlho odkladať, môžete až do konca života skončiť s inkontinenčnými plienkami. A to nie je príliš lákavá možnosť.

 

Efektívne posilňovanie panvového dna vďaka elektrostimuláciám

Z ordinácie gynekológa alebo urológa si môžete doniesť celú radu odporúčaní od zákazu fyzicky namáhavej práce cez úpravu hmotnosti až po metódu cieleného časovania močenia. Posilnenie svalov panvového dna je však potrebné vždy. Veľmi známe sú tzv. Kegelove cviky. To je ale beh na pomerne dlhú trať. Efektívnejšie je posilňovanie vďaka elektrostimuláciam, ktoré môžete pohodlne praktizovať aj u seba doma. . A čo si budeme hovoriť, časť z nás sa len ťažko núti k pravidelnému namáhavému cvičeniu.

body-clock-sensatone-posilovac-panevniho-svalstva-pfs

Prístroj SensaTone od renomovanej britskej spoločnosti Body Clocl Ltd. pracuje s jemnými elektrickými impulzmi vysielanými do svalov. Tie sa vďaka tomu cyklicky sťahujú a zase povoľujú, čo vedie k ich posilneniu zaručene správnou a prospešnou metódou. Zatiaľ čo u Kegelových cvikov sa ľudia často nevedomky zameriavajú skôr na svaly v okolí zvierača, SensaTone umožňuje konkrétne zacieliť na tie správne aj bez hĺbkovej znalosti anatómie.

Výstřižek

SensaTone pre ženy má podobu análnej sondy zatiaľ čo SensaTone for Men je vyrábaný ako sonda análna.

Oba typy obsahujú štyri predvolené programy pre rôzne druhy úniku moču:

A – urgentná inkontinencia

B – stresová inkontinencia

C – zmiešaná inkontinencia

D – nasl. starostlivosť, prevencia

SensaTone je kompaktný a ľahký s nastaviteľnou intenzitou impulzov, funkciou časovania a automatického vypnutia, veľkým užívateľským prívetivým LCD displejom a jednoduchým bezpečným použitím. Posilňuje svaly panvového dna a tým pomáha dosahovať väčšiu kontrolu nad močovým mechúrom a v neposlednom rade zlepšuje sexuálne prežitky počas pohlavného styku.

Pristroj SensaTone sa môže pochváliť i štandardné 5-ročnou zárukou a prehľadným návodom v slovenskom jazyku. Nemal by byť používaný pacientmi s kardiostimulátorom. Ľudia trpiaci ochorením srdca alebo epilepsiou by mali jeho použitie konzultovať s lekárom.

Súvisiace príspevky