Osobné váhy nás sprevádzajú celým životom. Ledva sme otvorili oči, a už sme sa na jednej z nich kolísali. No kým v našom detstve sme sa vážili, aby sme vedeli, ako sme zase narástli a zosilneli, v určitom životnom období nastal zlom a naše váženie a jeho zmysel dostali náhle celkom iný smer. Už dávno to nie sú len kilá, ktoré nás pri vážení tak trápia.

Osobné diagnostické váhy – odraz vitality a životného štýlu

Aj keď sa to na prvý pohľad nezdá, osobná váha je naším priateľom.  Je úprimná a nepodplatiteľná. Vždy povie pravdu, a aj keď ju väčšinou ťažko prijímame, predsa len nás tie blikajúce hodnoty nenechávajú ľahostajnými. Najmodernejšie osobné váhy už dávno nemerajú len našu hmotnosť. Sú vybavené najnovšími poznatkami lekárov a analytikov a v spojení so špeciálnymi aplikáciami v našich mobilných telefónoch sa stávajú ideálnymi koučmi na udržanie optimálnej telesnej hmotnosti.

Osobné diagnostické váhy fungujú na princípe bioelektrickej impedančnej analýzy /BIA/. BIA je neinvazívne pôsobenie striedavého elektrického prúdu štruktúrami nášho tela pomocou štyroch elektród umiestnených na vrchnom paneli osobnej váhy. Tým, že rôzne tkanivá v našom tele majú rôzny elektrický odpor (impedanciu) a zohľadnením určitých konštánt (vek, pohlavie, výška), nám váha dokáže poskytnúť orientačné údaje o podiele tukov, vody a svalov v tele, či dokonca kostnej hmoty. Po spárovaní s naším mobilným telefónom pomocou Bluetooth 5.0 je možné jednotlivé ukazovatele a hodnoty prehľadne sledovať v špeciálnych aplikáciách. Hoci namerané hodnoty nemajú medicínsky podklad a sú len orientačné, predsa sú skvelou cestou, ako mať o svojom zdraví a kondícii aspoň nejaké informácie.

Osobné váhy pre najmenších – komfort na prvom mieste

Kým váženie u dospelých môže byť niekedy dosť stresujúce, u našich najmenších ratolestí je to celkom inak. Komfortné a presné váhy pre dojčatá sú zamerané skôr na ich komfort a stabilitu pri vážení. S dostatočne veľkou plošinou alebo s kolískou pre tých najmenších sa dokážu prispôsobiť pribúdajúcim kilám aj rozmerom detí. Možnosť napájania aj pomocou adaptéra, nie len batériami, a pripojením k počítaču cez USB tak získame skvelý produkt, ktorý nám poslúži aj vtedy, keď sa naše deti dokážu odvážiť aj samy.

Nepozerajme na osobnú váhu ako na nepriateľa či nášho protivníka. Čísla na jej displeji nám dokážu povedať viac, než sme si ochotní priznať.

Súvisiace príspevky