Deti si zo škôlky nosia domov rôzne ochorenia. Aj keď ide v drvivej väčšine prípadov o bežné virózy s miernym priebehom, dieťatko musí zostať doma. To platí aj pri nádche. A rodičia musia ihneď riešiť jeho stráženie. Byť doma zo škôlky je nemilé aj pre deti, väčšinou sú s kamarátmi rady, nezriedka oplačú, aj pre rodičov. Pomôcť obom stranám môže inhalácia. Rodičia budú môcť do práce a zdravé dieťa do škôlky.

Inhalovanie ľahko a rýchlo

Dávno preč sú doby, kedy bolo aj dospelým inhalovanie nepríjemné. Dnes je k dostaniu šikovný inhalátor PIHILIPS Innospire Go, ktorý sa skladá len z dvoch častí, a tak ho zvládne zložiť skutočne každý. Je úplne tichý, rýchly, prenosný a nemá žiadne káble ani hadičky.

Inhalácia patrí k najefektívnejším, najúčinnejším a najrýchlejším spôsobom, ako uľaviť dieťaťu od nádchy, kašľa, pomôcť pri chronických chorobách. Využívame ju aj ako prevenciu pred vírusmi a baktériami. Inhalovať môžete známu Vincentku, sterilný fyziologický roztok chloridu sodného, ​​alebo lieky predpísané doktorom. Lieky pôsobia priamo v dýchacích cestách, nehrozia nežiaduce účinky na črevnú mikroflóru alebo bolesť bruška detí kvôli spracovaniu liekov.

Rýchle čistenie inhalátora

Vyčistenie je tiež jednoduché a rýchle. Hlavicu inhalátora umyjete pod horúcou tečúcou vodou a následne ju vyvaríte alebo použijete sterilizátor. Účinný je napr. parný sterilizátor Philips Avent, kde sa zmestia aj detské flašky alebo cumlíky a ďalšie predmety, ktoré chcete mať perfektne čisté.

Na čistenie hlavice inhalátora môžete použiť aj pekarbonát sodný, ktorý odstráni všetky usadeniny najmä tam, kde máte tvrdú vodu.

Pekne vykašliavaj

To hovoríme zahlieneným deťom. Pomôcť odkašľať im môžu napríklad pomocníci, s ktorými je sranda, ako napr. Flow-ball. Kto vyfúkne loptičku najvyššie a udrží ju hore najdlhšie?

Nenechajte sa trápiť nádchou. Inhalujte.

Súvisiace príspevky