Potulky rozprávkovými zámkami, kľukaté rieky a prechádzky sviežou zelenou krajinou či  spoznávanie historických miest a ich námestí sú len niektoré z mnohých aktivít v južných Čechách. Ak túžite po aktívnej dovolenke, Južné Čechy splnia vaše očakávanie. Región je ideálny pre pešiu turistiku, cykloturistiku, bežkovanie a vodné športy.

Česká republika je pre nás veľmi špeciálnou krajinou, preto našich susedov veľmi radi navštevujeme. Nemáme to ďaleko a tak si kedykoľvek môžeme užiť ich kultúru, históriu, sviežu zelenú krajinu, miestnu českú kuchyňu, kúpele, rozprávkové zámky, architektúru. V tomto zozname by sme mohli dlho pokračovať, ale nemôžeme nespomenúť  miestne české pivo. V Juhočeskom kraji je toľko miest, ktoré môžete navštíviť, takže si svoje cesty dobre naplánujte, aby dovolenka v Južných Čechách dopadla podľa vašich očakávaní.

Český Krumlov

Jedno z najznámejších miest v Českej republike je Český Krumlov, ktorý bol založený v 13. storočí rodinou Vítkovcov. Zámok Český Krumlov je 2. najväčší v krajine, prvým je Pražský hrad. Český Krumlov bol zapísaný do zoznamu svetového dedičstva UNESCO v roku 1992, rovnako ako ďalšie 2 mestá Praha a Telč.

Známa Plzeň

Keď sa povie Plzeň, väčšine z nás sa vybaví pivo. Pivovar Pilsner Urquell preslávil mesto po celom svete. V Plzni nájdete krásne historické centrum s množstvom kaviarní a reštaurácií. Príjemnú prechádzku historickým centrom je možné zavŕšiť v niektorej z miestnych kaviarní či reštaurácií, v lete oddychom priamo v záhrade s úžasným výhľadom na rozkvitnuté parky. V neposlednom rade si obľúbite hotely v Plzni s kvalitnými službami, ktoré spríjemnia váš čas strávený na dovolenke.

Panenská Vysočina

Vysočina sa nachádza v samom srdci Českej republiky. Vysočina sa môže pochváliť panenským prostredím. Región možno považovať za ostrov zdravia umiestnený medzi tri mestské centrá Praha, Brno a Viedeň. Preto je ubytovanie na Vysočine pre turistov ideálne. Zabezpečuje ľahkú dostupnosť do týchto mestských centier.

Vysočina sa stala členom Združenia zdravých miest a regiónov a získala oficiálny titul „Zdravý región“. Pre Vysočinu sú typické malé dedinky v blízkosti miestneho centra. Nájdete tu historické centrum Telč,  Pútnický kostol sv. Jána Nepomuckého či židovskú štvrť spolu s Bazilikou sv. Prokopa v Třebíči. Pamiatky, ktoré tu zanechala história, dopĺňajú spôsob, akým ľudia menili krajinu a dotvárajú jej krásu.

Súvisiace príspevky