Väčšina ľudí už vlastní doma aj klasické tlačiarne, takže nie je potrebné chodiť neustále do papiernictva a nechať si vytláčať niekoľkostranové dokumenty a míňať za to veľké peniaze. Tlačiarní bolo a aj stále je relatívne mnoho. Značiek stále pribúda a sú medzi nimi len drobné rozdiely, ktoré klasický užívateľ ani nepostrehne. Prečo sa ale tlačiareň oplatí? Je predsa potrebné do nej kupovať farbu a papier. Odpoveďou môže byť len rada, že je potrebné vedieť dobre hľadať a šetrenie je potom zjavné.

Farba nie je problém

Je to jednoduché. Kúpite si tlačiareň, zistíte si akú farbu do nej kupovať a potom už len hľadáte. Sú značky, ktorých je veľké množstvo a sú mnohokrát prakticky prvou voľbou. Je ňou aj HP, prípadne iné značky, ale táto je naozaj jedna z najznámejších. Kupovanie tonerov do tlačiarní HP, preto môže byť naozaj výhodné. Je ich totiž aj relatívne veľa a dajú sa jednoducho kúpiť na internete za málo peňazí. Papier je ešte stále relatívne lacná položka, hlavne ak je v akcií alebo výpredajoch, môžete nakúpiť niekoľko balíkov a budete mať farbu aj do zásoby na dlhšiu dobu.

Niektoré sú naozaj univerzálne

Mnoho tonerov je univerzálnych. Jeden typ, napríklad toner HP CE285A sa dá vložiť asi do vyše štyridsiatich tlačiarní. Nemusíte si preto kupovať aj iné typy, ktoré vám budú vyhovovať, ak sa tá stará náhodou pokazí. Priemerne vám to ešte k tomu vystačí na približne dvetisíc vytlačených papierov, čo sa možno nezdá ako veľké číslo, ale ak netlačíte každý deň, vydrží vám to aj na niekoľko mesiacov. Ak by ste chodili do papiernictva, zaplatili by ste v prepočte za stránku rozhodne viac. Doma vás to vyjde na pár centov, ale v obchode aj na niekoľko desiatok za stranu. Za rok by to už bola pekná čiastka, ktorú si môžete odložiť na niečo iné.

Súvisiace príspevky