Navštívte ešte pred Vianocami dobré online kuchynské potreby a vybavte sa moderným tlakovým hrncom. Pomôže vám navariť zdravšie, rýchlejšie, a je bezpečný než váš už historický model.

Tlakové hrnce pomáhajú v našich domácnostiach už pekne dávno. Tento hrniec nemohol chýbať v žiadnej domácnosti už ani u našich maminiek a babičiek. Býval z hliníku a v tejto podobe často ešte stále slúži. Možná ste však z generácie, ktorá doma zažila „výbuch“ tohoto hrnca a máte z neho strach. Nemusíte. Moderné tlakové hrnce sú bezpečné, nestane sa im to, čo tým starým. Aj tam však šlo len o ľudskú chybu. Taktiež už nevaríte v problematickom hliníku. Jednoznačne vedie nerezová úprava hrnca s kombináciou s plastovými dielmi, vďaka ktorým sa s hrncom jednoducho manipuluje bez rizika popálenia.

Papinov hrniec, tiež papiňák, sa zmodernizoval, ozdravil a je bezpečnejší

Patrí medzi základné kuchynské potreby a ak ho nemáte, určite si ho zadovážte. Niektorí domáci kuchári majú hneď dva hrnce v rôznych veľkostiach a vedia ich efektívne využiť.

Tlakový hrniec skracuje čas varenia a šetrí čas

Obvyklý čas varenia sa skracuje. Ani hovädzie mäso, čo je najdlhšie sa variaci pokrm, nevaríte dlhšie ako 30 minút. Kuraciemu mäsu stačí dokonca 10 až 15 minút. Vďaka tomu šetria tlakové hrnce aj financie rodiny, pretože sa výrazne znížia energetické výdaje na varenie.

V papiňáku sa tiež varí zdravšie

Pri príprave pokrmov potrebujete len minimum tuku na orestovanie základu, napríklad cibule. Znižuje sa potreba soli aj ďalších ochucovadiel, pretože tlakový hrniec zachováva chuť potravín. Kratšia doba, po ktorú sú varené potraviny vystavené vysokej teplote, naviac zvyšuje množstvo zachovaných vitamínov. Krátke varenie pri vyššej teplote je pre zachovanie dôležitých látok v potravinách lepšie než dlhé varenie pri vysokej teplote.

Kúpte si tlakový hrniec online

Kvalitné modely tlakových hrncov za dobré ceny ponúka e-shop Drobnosti.sk. Zameriava sa na domáce potreby – predovšetkým na vybavenie do kuchyne, stolovanie, rôzne potreby do domácnosti, prostriedky z oblasti drogérie a hygieny, pre ochranu zdravia (vrátane doplnkov stravy), vybavenia pre šport a chovateľské potreby.

E-shop ponúka kvalitné a bezpečné tlakové hrnce. Zaujímavé sú napríklad sety dvoch tlakových hrncov v menšom a väčšom objeme s jednou pokrievkou pre tlakové varenie, či set s ďalšou výbavou. Ak však chcete variť naraz v dvoch tlakových hrncoch, máte možnosť kúpiť kompletne vybavený menší tlakový hrniec a súčasne väčší tlakový hrniec.

Venujte tlakový hrniec ako darček

Ak hľadáte pre rodinu kvalitný a užitočný darček, a nemusí ísť len o ten vianočný, venujte tlakový hrniec. Aj keď trebárs vaša maminka už papiňák má, môže sa jej hodiť menší, väčší, ale hlavne bezpečnejší. Staré papiňáky nie sú tak bezpečné a zdravé ako moderné. Vynález tlakového hrnca pochádza zo 17. storočia. Tak starý hrniec našťastie v našich domovoch nenájdeme. Ale aj tak je dobré staré hliníkové hrnce z 80. rokov minulého storočia nahradiť modernejšími.

Súvisiace príspevky