V dnešnej elektronickej dobe už mnohí z nás zabudli na staré dobré hry, ktoré nás bavili v minulosti. Niekedy je dobré pripomenúť si ich, a nielen sebe, ale aj svojim deťom. Prečo by ste mali vyskúšať staré dobré puzzle?

Puzzle sú zábavkou, ktorá ľudí baví už stovky rokov. V posledných rokoch však takéto typy hier šli do úzadia, najmä kvôli masívnemu rozšíreniu počítačov, herných konzol a smartfónov. Moderné deti už častokrát ani netušia, ako vlastne také skladanie puzzle prebieha, čo je veľká škoda. Práve preto však môžu byť puzzle skvelým darčekom, ktorý bude pre vaše dieťa niečím novým. Nehovoriac o tom, že pri skladní puzzle si rozhodne veľkú zábavu užijete aj vy. No nie je to len o zábave, skladanie puzzle je najmä o trénovaní trpezlivosti a reflexov.

Skladanie puzzle je dokonca tak dobrým tréningom mozgu, že ho odporúčajú mnohí poprední svetoví psychológovia. Hľadanie jednotlivých častí skladačky a ich spájanie do seba nielenže pomáha rozvíjať detskú predstavivosť, jemnú motoriku rúk a trpezlivosť, zároveň je skvelou formou psychickej hygieny u dospelých. Výsledkom skladania puzzle je naviac pekný obrázok, ktorý si môžete nechať zarámovať na stenu. Darovaním puzzle tak darujete hneď niekoľko darčekov v jednom.

Puzzle s vaším obľúbeným obrázkom

V aktuálnej dobe zoženiete veľké množstvo rozličných druhov puzzle. Rozdiely medzi jednotlivými druhmi puzzle tvorí najmä počet dielikov, z ktorých sa výsledný obrazec skladá. Medzi najobľúbenejšie patria puzzle 1000, ktoré sa skladajú z 1000 dielikov, a teda sú takým priemerom v náročnosti skladania. Pre menšie deti sú k dispozícii aj puzzle s menším počtom dielikov, napríklad 60, či 100. Naopak, existujú aj puzzle s viac ako 4000 dielikmi pre tých, ktorí majú radi výzvy.

Ak sa pýtate na najlepšiu značku, odporúčame Castorland puzzle, ktoré majú dlhú tradíciu a sú zárukou kvality. Castorland puzzle sú dostupné v rozličných verziách s veľkým množstvom rôznych zaujímavých obrazcov, je už len na vás, ktorý si obľúbite a vyberiete vy!

Súvisiace príspevky