Pokiaľ máte deti, iste viete, ako neradi im požičiavate veci, ktoré sa môžu pri páde značne poškodiť. Lenže rovnako, ako deťom, aj nám dospelým sa tu a tam stáva, že nám predmety vypadnú z rúk, z vreciek, nechtiac ich zhodíme zo stola a podobne. Pokiaľ sa jedná o mobilný telefón, môže sa poškodiť nielen jeho sklo, ale aj on, ako celok. Poradíme vám, ako ho spoľahlivo ochrániť pred poškodením.

Základom je puzdro na mobil

Hneď, ako si kupujete nový telefón, mali by ste k nemu kupovať aj nové puzdro. Puzdrá na mobilné telefóny sa vyrábajú presne podľa konkrétnej značky a typu telefónu. Tu však rozlišovanie nekončí. Na vás potom ďalej bude, či uprednostníte puzdro na mobil knižkové, teda zatváracie, alebo model otvorený, do ktorého sa telefón vloží, ale predná strana je stále pripravená k svojej funkcii bez nutnosti otvárať puzdro.

Podarené sú aj plastové priehľadné púzdra, ktoré na prvý pohľad vyzerajú ako otvorené typy puzdier, ktoré majú vo vnútri plastový alebo gumový držiak na ochranu zadného krytu. Plastové priehľadné puzdrá držia zatvorené vďaka magnetu.

K dostaniu sú aj inteligentné puzdrá, ktoré k svojej správnej funkcii potrebujú nainštalovať si aplikáciu za pomoci QR kódu, ktorý sa nachádza v puzdre a následne zadať kód, ktorý v ňom taktiež nájdete.

Chráňte dotykové sklo a displej telefónu

Ďalšou dôležitou pomôckou na ochranu vášho mobilného telefónu pred rozbitím, sú bezpochyby ochranné sklá a fólie. Pokiaľ dôjde k poškodeniu ochrannej fólie alebo skla, mali by ste ich urýchlene vymeniť za nové, aby slúžili, ako majú. Ochranné tvrdené sklo na mobil vám za príjemnú cenu ušetrí veľkú škodu, či dokonca nutnosť zaobstarať si nový telefón.

Pokiaľ si objednáte púzdra alebo ochranné sklá na mobilný telefón na stránkach gsm-suciastky.sk do 14. hodiny, bude vám balíček odoslaný ešte ten istý deň.

Súvisiace príspevky