Pokožka na krku a dekolte je veľmi tenká a známky starnutia sa na nej môžu objaviť rýchlejšie ako na tvári. Sú to tenké ryhy a vrásky, ochabnutá a suchá pokožka, poškodenia spôsobené prostredím a hlboké záhyby. Ale nebojte sa. Stačí dodržiavať niekoľko jednoduchých krokov a váš krk a dekolt budú vyzerať oveľa mladistvejšie.

Používajte na krk a dekolt kozmetické prípravky určené na tvár

Používajte váš krém proti vráskam nielen na tvár, ale aj na krk a dekolt. Vždy vyhľadávajte pleťové prípravky s obsahom antioxidačných vitamínov, ktoré pomáhajú bojovať proti voľným radikálom. Voľné radikály sú hlavným faktorom, ktorý prispieva k predčasnému starnutiu. Ak do svojej každodennej a každovečernej starostlivosti o pokožku v podobe denného a nočného krému zahrniete aj oblasť krku, na vašej pokožke uvidíte a pocítite zreteľný rozdiel.

Upravte si polohu spánku

Riadiť sa týmto odporúčaním je pravdepodobne najťažšie, pretože všetci máme tendenciu spať v čo najpohodlnejšej polohe. Ak je to možné, spite v polohe na chrbte. Pomôže vám to zabrániť prehlbovaniu rýh a záhybov v hornej časti tela. Spanie na boku tento problém zhoršuje. Ľahnite si dnes večer v posteli na bok a pozrite sa smerom dole. Uvidíte, ako sa vaša pokožka skladá a zbadáte, kde priehlbiny začínajú a kde vám pravdepodobne ostanú trvalé vrásky. Môžete si kúpiť rôzne vankúše a podložky, ktoré vám pomôžu zabrániť vzniku týchto vrások. Ak to však dokážete, spite na chrbte. Prospeje to aj vašej pleti.

Doprajte vášmu krku oddych

Zamyslite sa nad tým, koľko času trávite pozeraním sa do telefónu alebo počítača. Pravdepodobne sú chvíle, kedy ste zaseknutí pri zariadeniach a čítate správy, píšete emaily alebo dokonca pozeráte videá. Opakovaný pohyb a udržiavanie jednej polohy v konečnom dôsledku ovplyvnia stav vašej pokožky na krku. Dlhodobo nemenná poloha zanechá na krku priehlbiny. Je to rovnaké ako záhyb na nohaviciach po dlhom sedení. Pravidelne počas dňa si nájdite čas na precvičenie krku zo strany na stranu a spredu dozadu. Upravte si polohu, nadvihnite obrazovku počítača do výšky očí alebo sa častejšie od neho odpojte. Doprajte svojmu krku oddych, nech je to akýmkoľvek spôsobom.

Starajte sa o svoju pokožku. Je to to najlepšie čo pre ňu môžete spraviť. Výsledky, ktoré vaša starostlivosť skôr či neskôr ovplyvní, stoja za každú sekundu vášho času. Nezabudnite, že najzdravšia pokožka je vždy tá najkrajšia.

Súvisiace príspevky