Ak vás trápi váš zrak a problémy s ním spojené, mali by ste podstúpiť operáciu. Pokiaľ ste o tejto možnosti ešte nepočuli, je správny čas sa o nej dozvedieť. Keď už čakáte na svoj termín operácie, dobre viete, do čoho idete. Netreba mať zbytočné obavy, pretože starostlivosť o vaše zdravie by mala byť prvoradá.

Pri sivom zákale dochádza k zakaleniu šošovky ľudského oka. Bohužiaľ, iný spôsob liečby ako operácia neexistuje a operáciu by ste určite odkladať nemali, pretože zákal sa môže veľmi rýchlo rozšíriť. Operácie sa nemusíte báť, patrí medzi tie, ktoré lekári vykonávajú každý deň a je v základní podobě plne hradená vašou zdravotnou poisťovňou. Počas operácie bude poškodená šošovka nahradená novou, umelou, váš zrak môže byť opäť veľmi rýchlo v poriadku a vy by ste si nemali nechať ujsť túto jedinečnú príležitosť.

Zverte svoje oči do rúk odborníkov

Očná klinika Neovízia a Očné centrum Sokolík poskytujú v tomto ohľade plnú starostlivosť. Zabezpečia prvoradé predoperačné vyšetrenie, vďaka ktorému sa úplne oboznámia s vašim problémom. Každý pacient a každé ľudské oko je totiž úplne individuálne, a tak aj k nemu na týchto očných klinikách pristupujú. Samotná operácia sivého zákalu, odborne nazývaného katarakta, netrvá dlhšie ako pätnásť minút. Hoci je možné operovať oči naraz, je vhodnejšie operovať ich s niekoľkodňovým oneskorením. Operácia katarakty je nenáročná, hneď po nej môžete v sprievode inej osoby odísť do domácej starostlivosti. Samozrejmosťou je bezbolestný zákrok, odborníci vám totiž pred operáciou do oka nakvapkajú kvapky na úplné znecitlivenie oka.

Operacia laserom LenSx a jej výhody

Je tiež možné vybrať operáciu pomocou lasera LenSx, vďaka ktorému je maximálne bezpečná a rýchla. Zákrok femtosekundovým laserom je pohodlný a šetrný k vášmu oku. Vďaka laseru bude vaše oko dané do poriadku s desaťkrát väčšou presnosťou. Rekonvalescencia je v tomto prípade oveľa rýchlejšia a uzdravenie netrvá viac ako jeden deň.

Vnútroočná šošovka má viacero plusov

Samotnou operáciou bude vaša šošovka nahradená novou umelou vnútroočnou šošovkou, ktorá nahradí tú vašu, poškodenú. Vďaka jej vlastnostiam je možné upravovať aj iné ochorenia ako krátkozrakosť, astigmatizmus či ďalekozrakosť. Môžete si tak začať užívať život bez okuliarov. Len si to predstavte, už žiadne leštenie vašich večne zaprášených skiel na vašich okuliaroch, už žiadne ich hľadanie a zavadzanie. Jednoducho budete môcť čítať alebo pozerať do počítača bez nich.

Štandardnou vnútroočnou šošovkou je monofokálna – je riešením pre jednu vzdialenosť, je na vás, či si zvolíte videnie bez brýlí do diaľky alebo na blízko. Nadštandardné šošovky sú multifokálne. Šošovky s rozšírenou hĺbkou ostrosti umožňujú videnie bez okuliarov už od stredných vzdialeností, trifokálne okuliare umožňujú odložiť aj okuliare na čítanie. Existuje aj asferická šošovka, vďaka ktorej uvidíte výborne aj za zhoršených svetelných podmienok. Astigmatizmu vás zbavia torické šošovky.

Zmena k lepšiemu

Ak pociťujete, že vaše videnie sa každým dňom zhoršuje, nemali by ste operáciu sivého zákalu odkladať. Je totiž jediným riešením, ktoré vám prinavráti váš zrak. Určite je to neodolateľný pocit, pozerať sa na svet zdravými očami. Vidieť by ste mali všetky farby a ostré videnie ako má sokol by malo byť vašou prioritou. Veci v diaľke a čítanie na blízko sú bežnou súčasťou života, preto sa na nich treba pozerať naozaj ostro.

Zdroje:
https://www.neovizia.sk/
https://www.ocnesokolik.sk/

 

Súvisiace príspevky