Čo keby sme vám povedali, že existuje niečo, vďaka čomu dokážete svoje telo naštartovať na celý deň. Čo keby sme vám povedali, že vďaka káve sa vaše telo „prebudí“ a metabolizmus začne pracovať, ako má.

Čo keby sme vám povedali, že toto všetko môžete zažiť aj vy, a dokonca nemusíte cestovať do zahraničia. Toto všetko je možné aj tu u nás na Slovensku, za prijateľné ceny a kvalitu, aká tu ešte nebola. Ak ste to ešte medzi riadkami nezistili, hovoríme o power coffee.

 

Keď vám záleží na tom, čo pijete

Ak patríte medzi zanietených kávičkárov, zaiste vám názov tejto kávy niečo hovorí, v tom lepšom prípade ste si ju už pripravili aj doma. Ak patríte medzi tých, ktorým záleží na tom, čo majú nielen na tanieri, ale aj v šálke, power coffee by ste mali zaradiť medzi vaše každodenné rituály. Prečo? Dôvodov je veľa, nehľadajte však nič špeciálne. Jedinou odpoveďou je kvalitná zrnková káva.

 

Vyberte si z množstva jednu

Dnes sa pitie kávy akosi povýšilo na vyššiu métu, keďže aj káva samotná prešla určitými zmenami. Samozrejme, v obchodoch nájdete množstvo druhov káv a vybrať si môže byť pre vás ťažké. Ak chcete kvalitu a k tomu energiu pre vaše telo, power coffee je správna voľba.

 

Pite kvalitu

Mnohí z vás sa pri pití kávy nezamýšľajú nad tým, čo vlastne dáva svojmu telu. Je to tak. Mnohí z vás si kávu vyberajú na základe toho, ako ju obchodníci propagujú alebo je pre vás smerodajná cena. Aj keď ide o dôležité parametre, je na vás, aby ste svojmu telu dodávali len kvalitné veci. Preto je dobré vedieť, čo by mala spĺňať káva, aby sme ju mohli označiť za kvalitnú.

 

Kedy je káva kvalitná

Pri výbere kávy by ste si mali odpovedať na niekoľko otázok, a to z akých zŕn je káva vyrobená, ako bola pražená, čo prispieva k tomu, aby káva nezvetrala. Ak sa pozrieme na úplný začiatok, na to, aby sme si v šálke mohli vychutnať najkvalitnejšiu kávu, logické je pozrieť sa na surovinu, z ktorej je vyrábaná.

 

Kvalita zŕn či spôsob praženia

Kávovníkové zrná by malo byť v tom najlepšom prípade ručne zberané. Zrná sa zaraďujú do kvalitatívnej skupiny, pričom pri power coffee ide o bio zrná výberovej kvality.

Kvalita zŕn, z ktorých je káva vyrobená, je určite smerodajná, no za dôležité sa považuje aj to, ako sú jednotlivé zrná pražené. Záleží na metóde a rýchlosti. Pri power coffee sú kávové zrná pražené pomaly a hlavne sú čerstvé. To, ako sú zrná pražené, ovplyvňuje, či nás káva v konečnom dôsledku vzpruží, alebo naopak oslabí. Prepražené kávy, ktorými sa pýšia aj mnohé talianske značky kávy, nám môžu spôsobiť dokonca tráviace ťažkosti.

Možno ste sa stretli aj vy v praxi s tým, že káva vám spôsobovala tráviace problémy. Tento fakt súvisí práve s kvalitou zŕn a spôsobom ich spracovania. Odpoveď na vaše tráviace problémy teda môžete hľadať aj v káve, ktorú denne svojmu telu dodávate. Skúste zmeniť značku kávy. Svoju úlohu zohráva aj príprava kávy.

 

Úspech spočíva  v príprave

Ak sa rozhodnete pre power coffee, urobíte správny krok. Ďalším správnym bude, ak sa ju naučíte aj správne pripravovať. V tom totiž spočíva 90 % celkového úspechu. Na internete sa s pojmom power coffee určite stretnete a môžete si ju v pohodlí domova nielen pripraviť, ale aj objednať. Koncept powerlogy vám v tom pomôže, takisto aj ich tipy či recepty na správnu prípravu.

 

Káva na raňajky a deň sa môže začať

Ak nechcete ostať len pri obyčajnom pití kávy, aj keď to už s power coffee nie je možné, môžete siahnuť po niečom špeciálnom. Na raňajky, ako ste ich poznali doteraz, zabudnite. Na kvalitné raňajky, s ktorými budete mať energiu na pol dňa, budete potrebovať power coffee v spojení s maslom. Vystrašený výraz vo vašich v očiach? Maslo a káva? Možno to znie čudne, ale práve spojenie kávy a zdravého tuku dobije vaše telo tak, aby ste mohli vykonávať všetky činnosti, ktoré vás počas dňa čakajú. V noci počas spánku nejeme, ráno sa tak budíme v ľahšej ketóze, čo znamená, že ak telu hneď zrána dodáme tuk, poslúži mu ako palivo. Naštartuje telo a najmä metabolizmus.

 

MCT olej nakopne aj váš mozog

Power coffee s kvalitných bio zŕn, kvalitné maslo, najlepšie, ak siahnete po ghí (ghee) masle, pridajte k tomu MCT olej a energiu v šálke máte na stole. Ak netušíte, čo je MCT olej, rýchlo sa s ním skamaráďte, nebudete ľutovať. V skratke, MCT olej vám poslúži ako vychytávka na ceste rýchleho získania energie, naštartovanie metabolizmu, aktiváciu a regeneráciu mozgu. To znamená nielen nakopnutie pre vaše telo, ale aj mozog. So šálkou takejto kávy s MCT olejom ste na nový deň pripravení nielen fyzicky, ale aj psychicky.

Ak ste ešte nenašli kávu, ktorá by vám nespôsobovala tráviace ťažkosti, ktorá by vás neuspala a ktorá by bola chutná, skúste to s power coffee. Existuje niekoľko tipov, ako ju môžete zľahka zapracovať do vášho jedálnička.

Súvisiace príspevky