Alergia je rozšírená všade po svete a v každej druhej domácnosti sa nájde človek, ktorý na ňu trpí. Ide o prejavy ako slzenie očí, kýchanie, dráždivý kašeľ či svrbenie podnebia. Nepríjemné príznaky je však možné istými spôsobmi zmierniť.

 

  1. Jedzte rozumne

Aj jedlo ovplyvňuje alergické reakcie. Vytrénovaný imunitný organizmus totiž nereaguje pri každej zmienke o alergii prehnane. Jedným spôsobom, ako posilniť imunitný systém, je jedenie probiotík, ktoré podporia črevné baktérie a trávenie vo všeobecnosti. Vylúčiť alebo obmedziť by ste naopak mali lepok, ktorý je nepriateľom trávenia. Vitamín C, zinok, spirulina a adaptogény (ako ženšen) sú skvelými doplnkami, ktoré vám pomôžu regulovať stres, potlačiť zápaly, posilniť imunitný systém a podobne.

 

  1. Striedavá sprcha

Skvelým spôsobom, ako si uľaviť od záchvatu pri sennej nádche, je striedavá sprcha. Nohy by ste si mali sprchovať striedavo, a to studenou a teplou vodou. Začnite na pravej nohe, priehlavku, potom prejdite na vonkajšiu stranu chodidla od päty k špičke. Postup zopakujete trikrát a prejdete ku kolenu. Nad kolenom vodu necháte prúdiť. To isté urobíte aj s ľavou nohou.

 

  1. Protialergický vysávač

Antibakteriálny vysávač je určený na čistenie matracov, kobercov a sedačiek. Úspešne vás zbaví roztočov, prachu a ďalších nečistôt. Ničí totiž alergény a zabíja baktérie, ktoré vám môžu spôsobiť rôzne závažné ochorenia. Všetky povrchy čistí bez chemickou cestou a je šetrný k životnému prostrediu.

 

  1. Robotický vysávač

Trh v dnešnej dobe prekypuje aj robotickými vysávačmi rôznych druhov. Poniektoré z nich oplývajú aj UV svetlom, ktoré úspešne ničí roztoče aj baktérie.

Do domácnosti si môžete zaobstarať aj ďalších pomocníkov, ktorí vám uľahčia domáce práce. Vďaka robotickému vysávaču udržíte dom ako zo škatuľky. Už žiadne nekonečné vysávanie, pre ktoré si nemôžete vychutnať voľné chvíle pohody.Zadovážte si aj robotickú kosačku a nerobte si viac ťažkú hlavu s kosením trávnika. Kosačka ho totiž udrží v dokonalej podobe.

Súvisiace príspevky