Po naozaj náročnom dni si vyhraďte čas venovaný iba sebe. S našimi tipmi sa váš domov na jeden večer premení na dokonalé domáce wellness. Procedúry prospejú vašej pokožke a vlasom, ale aj sa vďaka nim príjemne uvoľníte a prečistíte si myseľ.

Čo je wellness a prečo si naň nájsť čas? Čas vyhradený len pre seba pomáha lepšie zvládať stresové stavy a prispieva k celkovej pohode. Pripravili sme si pre vás jednoduchý návod so 6 krokmi, ako si originálny wellness nachystať doma.

  1. Relaxačný kúpeľ

Jedným z najlepších spôsobov, ako začať domáci wellness, je kúpeľ. Do príjemne teplej vody kvapnite niekoľko kvapiek obľúbeného oleja, zhasnite svetlá, zapáľte sviečky a pustite relaxačnú hudbu.

Okrem olejov môžete do kúpeľa pridať kúpeľovú soľ, penu či bylinky. Kúpeľ uvoľní svalové napätie, upokojí myseľ, otvorí póry a vy sa tak pripravíte na ďalší krok domáceho rozmaznávania.

  1. Extra starostlivosť o pleť

Tvár, krk aj dekolt starostlivo ale jemne vyčistite pleťovým tonikom a naneste pleťovú masku napríklad s osviežujúcou vôňou rozmarínu alebo mäty. Obľúbené sú hlboko čistiace ílové masky.

Nechajte zaschnúť a po uplynutí odporúčanej lehoty masku opatrne zmyte. Pleť potom ošetrite vhodným krémom. Ešte predtým môžete použiť omladzujúce pleťové sérum.

  1. Hydratačná maska na vlasy

Podobnú starostlivosť doprajte aj vlasom. Maska na vlasy hydratuje a vyživí. Platí to predovšetkým pre poškodené, suché alebo krepaté vlasy. Uistite sa, že použijete masku, ktorá je vhodná presne pre váš typ vlasov alebo si podľa nášho receptu vyrobte domácu vlasovú masku.

Vitamíny v kokosovom oleji a avokáde dodajú vlasom potrebné živiny a hydratáciu. Gél z aloe sa postará o hydratáciu a upokojenie vlasovej pokožky. Výsledkom budú zdravé a lesklé vlasy.

Suroviny:

  • 1 zrelé avokádo
  • 2 lyžičky kokosového oleja
  • 3 lyžice aloe gélu Herbal Aloe Soothing Gel

Postup:

Ingrediencie premiešajte. Ak máte dlhšie alebo husté vlasy, pridajte viac kokosového oleja.

Aplikujte do vlhkých vlasov od končekov ku korienkom.

Nechajte pôsobiť 30 až 40 minút.

Opláchnite a vlasy umyte tak, ako ste zvyknutí.

  1. Peeling celého tela

Peeling odstraňuje nečistoty a odumreté bunky. S jemným a voňavým prípravkom sa zároveň zbavíte starostí, ktoré sa z vašej mysle odplavia rovnako ako staré čiastočky z tela. Koža bude jemnejšia a hodvábnejšia.

TIP: Ak nemáte doma peeling po ruke, použite mleté kávové zrná.

  1. Hydratačná starostlivosť o telo

Hneď po kúpeli alebo sprche do vlhkej pokožky votrite hydratačný telový krém či telový olej. Vlhká pokožka prípravok lepšie vstrebe a využije obsiahnuté zložky. Pokožka bude mladistvá, pružnejšia a hebká na dotyk.

Prípravok vmasírovávajte pomaly a sústreďte sa pritom na prsty na nohách, chodidlá, nohy i paže. Masáž za pomoci hydratačného krému alebo oleja súčasne zmierni stres z celého dňa.

  1. Relaxácia s produktmi na báze konope

Vyskúšajte produkty starostlivosti o pleť na báze konope, ktoré zahŕňajú masážne oleje, tvárové séra, mydlá a ďalšie. Oleje obsiahnuté v konopných semenách majú skvelé hydratačné účinky, ktoré prospejú vašej pokožke a vlasom.

Nikdy sa necíťte previnilo za to, že sa o seba starajte. Pravidelné rozmaznávanie seba samého je prospešné pre vás a vašu pohodu. Niekedy stačí šálka dobrého čaju, inokedy je potrebný aspoň polhodinový relaxačný kúpeľ.

Súvisiace príspevky