Jedna vec je naučiť sa teóriu jazyka a študovať slovíčka z učebnice doma, ale úplne iná vec je študovať v zahraničí a stráviť každý deň v obklopení cudzincov. Aj keď vám obe tieto metódy pomôžu získať cenné jazykové zručnosti, ale predsa len cenovo dostupné jazykové pobyty v zahraničí vám pomôžu lepšie komunikovať v cudzom jazyku.

Tu je 6 dôvodov, prečo je štúdium jazyka v zahraničí lepšie ako učenie len doma:

  1. Budete úplne ponorení v jazyku

Od rozhovorov s hostiteľskou rodinou a sledovaním miestnych televíznych relácií až po objednanie jedla v reštauráciách a dokonca aj čítaním inzercie, ktorá sa objavila v okolí mesta, bude každá interakcia s miestnou kultúrou pridávať do vášho slovníka nové slová a prehlbovať vaše chápanie jazyka.

  1. Rodičia budú spokojní

Vy strávite čas s priateľmi v zahraničí a vaši rodičia si budú myslieť, že je to skvelý nápad. Jazykové kurzy v zahraničí, napríklad atraktivne jazykové pobyty na Malte, sú zážitok ako žiadny iný. Vaša dôvera a nezávislosť budú prekvitať a zároveň sa stanete kultúrne zdatnými.

  1. Musíte denne používať svoje nové zručnosti

Prax robí majstra, a keď žijete v zahraničí, nie je možné sa vyhnúť tomu, aby ste všetky svoje nové jazykové zručnosti nevyužili v praxi, a to každý deň. Najväčšou výhodou je, že sa nemusíte bifliť. Keď všetci okolo vás rozprávajú v ich rodnom jazyku, zapojíte sa a bude to pre vás prirodzené. Budete mať bezstarostnú každodennú jazykovú prax.

  1. Spoznáte nových priateľov

S medzinárodnými spolužiakmi máte zaručenú rôznorodú a zaujímavú skupinu ľudí, od ktorej sa môžete učiť a smiať sa s ňou. Je tu jedna vec, ktorú určite máte spoločnú: váš nový jazyk! Nezabudnite tiež na spojenie s miestnymi obyvateľmi. Hovoriť s ľuďmi v ich materinskom jazyku je jedným z najlepších spôsobov, ako si zaostriť ucho, upevniť si uchopenie jazyka a poskytnúť vám pohľad do kultúry.

  1. Je to všetko o „životnej skúsenosti“

Nejde len o učenie jazyka. Naučíte sa ako prežiť v úplne novej kultúre. Kdekoľvek pôjdete, miestny život sa bude líšiť od vášho domova. Od sociálnych pozdravov až po obchod s potravinami a spoznávanie priateľov pri jazde v autobuse. Život v zahraničí je vzrušujúci a náročný. Prekonaním týchto každodenných výziev budete schopní zvládnuť čokoľvek iné, čo na vás vrhne život.

  1. Vo vašom životopise to vyzerá skvele

Jazykový pobyt v zahraničí bude vyzerať dobre v očiach vašich budúcich zamestnávateľov a vysokoškolských komisiách. Ukazuje to, že ste schopní sústrediť sa a venovať sa štúdiu. Spojte to však s dôkazom, že ste prijali nové výzvy a zvládli život v zahraničí ako profesionál.

Súvisiace príspevky