Kabelky hrajú v našom každodennom živote veľmi dôležitú úlohu. Či už ide o školskú tašku z našich detských čias alebo nákupnú tašku, tašky sú v živote človeka kľúčové. S rýchlym tempom moderného života si tašky a kabelky stále udržiavajú kľúčovú pozíciu v našich životoch a stali sa ešte dôležitejšími.

Hovorí sa, že ženy a kabelky sú duchovne prepojené a tiež že vkus ženy môžeme posúdiť práve podľa kabelky. To znamená, že okrem svojej základnej funkcie sa kabelky stávajú súčasťou osobného imidžu človeka. Kabelka vie byť  najvernejšou spoločníčkou ženy.

Dámske kabelky sú považované za módny doplnok, ktorý môže pokaziť alebo vylepšiť váš outfit. Kabelka umožňuje ženám uschovávať a spravovať nevyhnutné veci, ktoré potrebujú mať vždy pri sebe. Bez problémov si v nej uschovajú lieky, peňaženku, kozmetiku a mnoho iných cenností, bez ktorých sa nezaobídu.

Ako vlastne vznikla?

Pojem „kabelka“ sa prvýkrát objavil na začiatku 20. storočia a vo všeobecnosti sa vzťahoval na tašky slúžiace ako príručná batožina, ktoré používali muži. To odštartovalo inšpiráciu pre nové typy kabeliek, ktoré sa stali obľúbenými u žien. Kabelky mali komplikované zapínanie, vnútorné priehradky a zámky. Z neuveriteľne skromných začiatkov sa ručne vyrobená taška vyvinula priamo na dekoratívne umelecké diela. Zvieracie kože, rastlinné vlákna a umelé prvky sú teraz spracované do takmer všetkých možných veľkostí, tvarov, farieb a textúr. Korálky, kamene, drahokamy a cenné kovy sa používajú na ich dotvorenie.

Pri výbere kabelky je kľúčová veľkosť a príležitosť

Okrem odolnosti, cenovej dostupnosti, úžitkovej hodnoty a materiálu je veľmi dôležitá veľkosť kabelky. Keď sa povie kabelka, môže to znamenať lákavú škálu rôznych veľkostí a vzorov. Pri nákupe potravín sa vám zíde kabelka shopper alebo  jednoduchá kabelka strednej veľkosti. Ak sa chystáte na kokteil či párty, hodiť sa vám bude crosbody kabelka s minimálnou veľkosťou, aby vám a tanečnému parketu neprekážala. Keď idete do kancelárie, potrebujete priestrannú kabelku na nosenie každodenných vecí.

Keď si plánujete kúpiť kabelku, musíte zvážiť hneď niekoľko faktorov. Veľkosť kabelky by ste mali vyberať s ohľadom na príležitosť, na ktorú ju potrebujete. Spôsob, akým nosíte kabelku, hovorí veľa o vašej osobnosti. Všetko, čo potrebujete, je kabelka, ktorá podčiarkne vašu osobnosť a zároveň bude užitočná.

Ako vybrať správnu kabelku?

Univerzálny návod neexistuje. Je dobré vlastniť jednu väčšiu kabelku na každodenné používanie do práce a aspoň jednu menšiu, ktorú využijete do spoločnosti.  Čierna kabelka je zárukou istoty, ľahko ju skombinujete so zvyškom outfitu. Užitočná kabelka by mala mať jedno vnútorné vrecko. Pamätáte si, koľkokrát ste  hodili kľúče do kabelky – a potom ste sa museli v nej prehrabávať, aby ste ich opäť našli? Poznáte tú chvíľkovú paniku, ktorá nastane, keď ich nemôžete nájsť? Je to hrozné  a úplne zbytočné.

Dokonalá kabelka má jedno malé vonkajšie a vnútorné vrecko, ktoré sa zapína na zips. Toto vrecko by ste mali používať len pre svoje kľúče. Nič iné tam nedávajte! Naučte sa do neho vkladať kľúče vždy, keď  – či už ste vonku alebo doma.

Kvalitný materiál

Ak   kabelku, musíte si zaobstarať spoľahlivú, ktorá je odolná a elegantná. Kabelky sú dostupné v rôznych tvaroch a veľkostiach a tiež v rôznych materiáloch. Medzi najobľúbenejšie materiály pre kabelky patrí koža, ekokoža a vinyl. Materiály, z ktorých je kabelka  vyrobená, pomáhajú určiť, ako dlho vydrží a nakoľko je šetrná k životnému prostrediu.

Koža zabezpečuje odolnosť, kvalitu a eleganciu štýlu. Preto by aspoň jedna kožená kabelka nemala chýbať v šatníku žiadnej ženy. Kabelky sa zvyčajne vyrábajú z hovädzej kože (koža z kravy), ktorá je navyše úplne vodeodolná. Koža prichádza v rôznych farbách od škoricovej až po čiernu. Kožené tašky sú tiež dostupné v rôznych štýloch a veľkostiach a niektoré obchody dokonca predávajú vegánske kožené tašky vyrobené zo syntetickej kože.

Koža sa dá kombinovať s rôznymi štýlmi a dá sa nosiť na každú príležitosť; ako ležérna kabelka alebo k elegantným večerným šatám. Existuje aj druh kože nazývaný lakovaná koža. Na rozdiel od štandardnej kože má lakovaná koža zrkadlovo lesklý povrch a je k dispozícii v rôznych farbách.

asi by som smerovala aj na tie ženy, ktoré nevlastnia auto – a preformulovala na  opustenie bytu či domu univerzálnu kabelku

Súvisiace príspevky