Šperky zohrávajú dôležitú úlohu v ľudskom živote už tisíce rokov. Z histórie sa dozvedáme, že staroveké civilizácie oceňovali šperky a používali ich na zvýraznenie prirodzenej krásy ich nositeľov. Nosili sa rôzne kusy, ktoré symbolizovali rôzne posolstvá, ako je bezpečnosť, múdrosť, elegancia a prosperita. Mnohé ženy rady nosia šperky ako symbol ženskosti alebo na vyzdvihnutie spoločenského postavenia. Vďaka šperkom sa žena môže cítiť sebavedome a krásne.

Môžu byť dobrou investíciou

Diamanty sú vyhľadávané už po stáročia a sú vždy veľmi žiadané bez ohľadu na to, aká kolísava je ekonomika a dianie v spoločnosti. Vysoký dopyt po diamantoch, ale aj zlate, zaisťuje, že šperky si držia svoju hodnotu a v prípade potreby sa budú dať vždy ľahko predať.

Zlato je vzácny kov a zlaté náramky, prstene a náhrdelníky sa dajú ľahko roztaviť a premeniť na nové šperky. Hodnota zlata zostáva relatívne stabilná na rozdiel od hotovosti, ktorá kolíše v závislosti od ekonomických faktorov. Šperky s vysokým obsahom zlata budú mať vždy vysokú hodnotu. Napríklad súčasná globálna hospodárska kríza nemá vplyv na ceny zlata, ktoré naďalej rastú.

Ukážte svoju osobnosť

To, čo nosíte, skutočne vypovedá o vašom presvedčení a osobnosti. Ľudia s temperamentnou a živou osobnosťou často siahajú po veľkých šperkoch a výrazných kúskoch. Neboja sa nosiť pestrofarebné šperky alebo šperky nezvyčajného tvaru, aby svetu povedali, že sú jedinečné. Na druhej strane ľudia s minimalistickým prístupom k životu siahnu po malých a nenápadných kúskoch.

Muži radi nechajú svoje zápästie zdobiť kvalitnými hodinkami. Kvalitné hodinky sú niečo, čo si nemôže dovoliť každý. Úspešní muži preferujú luxusné hodinky, preto že chcú držať krok so svojím spoločenským postavením. V kamenných klenotníctva aj v eshopoch nájdete dámske i pánske šperky rôzneho druhu. Stačí si len vybrať.

Šperk môže mať sentimentálnu hodnotu

Niektoré šperky, ktoré ženy vlastnia, majú oveľa vyššiu sentimentálnu hodnotu ako je ich peňažná hodnota. Napríklad zásnubný prsteň za dvesto eur môže mať pre svoju nositeľku nekonečne väčšiu vnútornú hodnotu ako drahý kameň. Navyše, hodnota šperku sa môže zvýšiť, keď sa bude odovzdávať budúcim generáciám.

Súvisiace príspevky