Či už máte dlhé alebo krátke vlasy, možno už ste na nich tiež pocítili vplyv slnečných lúčov, ktoré sú silné a nielen vysušujú, ale aj zosvetľujú a celkovo oslabujú vlasy. Veľký vplyv má aj kúpanie sa v chlórovanej vode, či už sú vlasy „len“ postriekané pri šantení, alebo ich namáčate celé plávaním pod vodou. Čo všetko má vplyv na naše vlasy v lete a načo by sme si mali dať pozor?

Kvalitný šampón ako ochrana vlasov

V prvom rade je dôležité vymeniť šampón, ktorý používate bežne, za nejaký na slnkom namáhané vlasy. Existujú šampóny s UV ochranou. Pokiaľ si kúpite sadu šampónu a kondicionéra s UV ochranou, urobíte pre svoje vlasy skvelú službu.

Prínosné sú aj regeneračné šampóny. V lete môžete používať aj metódu LOW POO, pri ktorej sú používané šampóny – umývacie krémy bez sulfátov. Vlasy tak nezaťažujú, ale aj tak je dobré ich chrániť proti UV žiareniu mechanicky aj za pomoci vlasových prípravkov. Táto metóda ale nie je vhodná pre jemné vlasy bez objemu.

Farbenie vlasov len u kaderníka

Pokiaľ si chcete v lete nafarbiť vlasy alebo odrasty, ale tiež urobiť melír alebo akokoľvek pracovať so zmenou farby vlasov, obráťte sa na kaderníctvo. Bratislavské kaderníctvo sa o vás s maximálnou starostlivosťou postará celoročne, a aj teraz v lete vám dopraje tú najkvalitnejšiu starostlivosť a poradí, ako sa o vaše konkrétne vlasy podľa ich štruktúry starať, aby ich slnko nezničilo.

Nevystavujte mokré vlasy slnku

Pokrývka hlavy urobí s farbou vlasov mnohé. Zvlášť, pokiaľ idete k moru, kde budete na priamom slnku dlhý čas deň čo deň, vám vlasy za tienenie doslova poďakujú. Ak ich budete chrániť pred slnkom, nevyblednú vám, ani sa tak nevysušia.

Ak sa kúpete, nesušte vlasy na priamom slnku. Neprospieva im to, rovnako ako nosiť ich mokré zopnuté v drdole tvrdou obyčajnou gumičkou.

Nechajte si poradiť s účesom, ktorý vám pristane nielen na dovolenke, vyskúšajte vlnky či vlny, ktoré sú tento rok IN a nebráňte sa ani letnej farbe. Kaderníctvo Donna Uomo si zamilujete.

Súvisiace príspevky