Sezóna dovoleniek sa pomaly blíži. Zima sa chýli ku koncu, slnko začína vystrkovať prvé lúče a mnohí z nás už premýšľajú, kam sa vydajú. Prípadne už to majú naplánované. A teraz riešia, akú batožinu si vziať so sebou. Úplne intuitívne padne vaša voľba na cestovný kufor. Lenže na trhu je taká kopa rôznych druhov a rôznych výrobcov.

 

Podľa čoho takýto cestovný kufor vyberať?

Na čo sa zamerať? Na čo si dať pozor? To si práve teraz popíšeme.

  1. Veľkosť cestovného kufra. Tu záleží, na ako dlho vycestujete a čo všetko si so sebou chcete zabaliť. Pre kratšie cesty sú vhodné kabínové kufre, teda cestovné kufre s výškou do 55 cm. Na klasickú rodinnú dovolenku zvoľte radšej kufre s výškou od 60 do 80 cm.
  2. Materiál cestovného kufra. Tu máte v úplnej väčšine prípadov na výber medzi škrupinovým kufrom a kufrom textilným. V škrupinových cestovných kufroch môžete prevážať aj krehkejšie veci a batožina je lepšie izolovaná pred dažďom a prípadnou vlhkosťou. Textilné kufre sú vďaka zipsom flexibilnejšie a vojde sa vám do nich o niečo viac vecí.
  3. Dizajn cestovného kufra. Tu záleží naozaj len na vás a vašom vkuse. Niekto uprednostní elegantné jednofarebné prevedenie v decentnom strihu, niekto zase preferuje divoké kombinácie farieb, v lesku a originálny, hoci aj trochu nepraktický dizajn.
  4. Vychytávky a doplnky cestovných kufrov. Nastaviteľná vysúvacia rukoväť je neoddeliteľnou súčasťou takmer všetkých modelov kufrov. V štandardnej výbave väčšinou bývajú tiež kolieska (pogumované alebo celoplastové), sieťované vnútorné vrecko a bezpečnostné popruhy. Môžete toho mať ale aj oveľa viac. Rôzné madlá, kvalitné zámky, dostatok vnútorných i vonkajších vreciek, oddelený priestor na špinavé prádlo, vstavané ramienko, zrkadlá, menovky a veľa ďalšieho. Záleží naozaj len na vás a vašich požiadavkách.

 

Široká ponúka cestovných kufrov

Nás zo širokej ponuky obchodov najviac oslovili cestovné kufre March a cestovné kufre Titan.       Z menšej batožiny, ktorú je možno vziať priamo na palubu lietadla, to potom bola palubná batožina CabinZero. Kvalitné materiály, tradičné, a napriek tomu nadčasový dizajn. Na výber máte veľa farieb aj prevedenia. A aby vám cestovný kufor dlho slúžil a pri preprave zbytočne netrpel, kúpte si kvalitné obaly na kufor. My sme vyskúšali tie od firmy BG Berlin a boli sme maximálne spokojní.

Súvisiace príspevky