Prečo ľudia opúšťajú svoje domovy a cestujú po celom svete? Dôvody, prečo ľudia radi cestujú, sú rozmanité. Sú tiež veľmi osobné. Pre niekoho je cestovanie výzvou, iní chcú spoznávať svet a ďalší spoznávať novú kultúru alebo len oddychovať v krajšom klimatickom pásme.

Rozhodli ste, že chcete tento rok viac cestovať? Ale ako sa rozhodnete, kam chcete skutočne ísť?

Rozpočet a čas nepochybne budú hrať úlohu v rozhodovacom procese, ale s toľkými úžasnými miestami na svete, to nebude problém. Aby ste si užili slnkom zaliate pláže a krásne more, nemusíte ísť ďaleko. Stačí si vybrať dovolenku v Chorvátsku, čo Slováci aj veľmi radi robia. Ale ak tento rok nechcete ísť do Chorvátska, ale pritom ani nechcete ďaleko cestovať, možno práve Bulharsko bude pre vás to pravé orechové.

 

All inclusive Bulharsko sa oplatí

Takýto záver možno vyvodiť z celosvetového prieskumu po celom svete, ktorý vyhlásil Slnečné pobrežie za najlepší plážový resort na svete. Ale cenovo dostupné príležitosti nie sú obmedzené len na Slnečné pobrežie – kontrola možností lacných all inclusive dovoleniek do Bulharska vás zavedie do ďalších stredísk ako je Nessebar v južnej časti pobrežia krajiny alebo na Zlaté piesky na severe. Vaša dovolenka v Bulharsku môže byť teda cenovo veľmi výhodná.

 

Krásne pláže

Ako naznačujú názvy rezortov, Bulharsko je o plážach; a oni sa tak stávajú ohromujúcimi. Slnečná pláž a Zlaté piesky, okrem iných stredísk, sa môžu pochváliť plážami posiatymi jemným pieskom.  Sú ideálne pre maximálne využívanie mnohých vodných športov, ktoré ponúkajú, alebo jednoducho k ležaniu a užívaniu si slnka. Viac ako desať pláží v Bulharsku, získali štatút Modrej vlajky, čo znamená, že sú čisté a bezpečné na plávanie a v podstate neuveriteľne dobré.

 

Nessebar

Toto starobylé mesto je známe ako miesto svetového dedičstva UNESCO, čo znamená, že si vždy zachová svoj pôvodný bulharský šarm. Toto nádherné staré mesto  je bludiskom malebných dláždených ulíc a tradičnej drevenej architektúry s množstvom reštaurácií a barov, ako aj množstvom nezávislých galérií a obchodov so suvenírmi. Nájdete tu tiež veľa historických kostolov a miest, ktoré môžete preskúmať a objavovať.

Súvisiace príspevky