Poznáte to. Máte plnú skriňu oblečenia, ale sťažujete sa, že si nemáte čo obliecť. Človek veľmi ľahko zmení vkus, zmenia sa trendy, priberie alebo schudne a zrazu ostane kopu nevyužitých vecí, ktoré sa v skrini iba hromadia a nikto ich nenosí. Človek potom musí raz za čas prebrať staré veci, uvoľniť miesto nejakým novým štýlovým oblečením.

 

Tuniky

Potrebujete doplniť tričká, nohavice alebo by ste vyskúšali tuniky pre moletky? Tunika sa nosila už období starých Rimanov. Tento odev ale už dávno nedefinuje príslušnosť k určitej kultúre alebo náboženstvu. Za posledné dekády sa tunika a jej rôzne variácie stali módnymi kúskami, ktoré sa vracajú do módy.

V šesťdesiatych rokoch boli in bláznivé a geometrické vzory, zatiaľ čo v sedemdesiatych to bol odev bohémov, umelcov alebo vtedajších hipsterov. Pred dvoma rokmi zažili tuniky svoj comeback a dnes znova prichádzajú na scénu. Nájdeme ich v elektrizujúcich odtieňoch indigo, temnej modrej, žiarivej zlatej, v červených i v neutrálnych tónoch.

Dámske mikiny

Či už pohodlná na doma, vhodná na šport alebo elegantná do práce, dámske mikiny patria do šatníku každej dámy. Stačí si len vybrať podľa toho, kde a pri akých príležitostiach by ste ich chceli nosiť. Obľúbené boli vždy hlavne u mladšej generácie, ale v dnešnej dobe to už neplatí; nosia ich takisto mladí aj starí.

Kedysi sa mikiny objavili na Československu zo západu ako súčasť vtedajších módnych trendov. Častý bol pulóver s výraznou potlačou so vzorom Mickey Mouse. Málokto vie, ale z toho vznikol vtedy nový slangový výraz mikina, ktorý sa neskôr zaužíval ako názov pre tento druh odevu.

 

Tenisky

Tenisky sú vyhľadávanou obuvou najmä kvôli pohodlnosti alebo si ich vyberajú ľudia kvôli športovaniu alebo prechádzkam. Preto je pri nich dôležité, aby ste sa v dámskych teniskách cítili príjemne a pohodlne. Pri kúpe je dôležité myslieť na pohodlie, kvalitu materiálov a dlhú životnosť. V dnešnej dobe si môže človek ľahko vybrať z moderných farebných kombinácií a sviežich prevedení.

 

Zbieranie tenisiek

V dnešnej dobe je veľmi populárne zbieranie tenisiek a to ako aj retro modelov, tak aj úplne nových. Medzi tenisky, ktoré sa zbierajú najčastejšie patrí napríklad Nike, Jordan, Adidas, New Balance, Reebok a podobne.

Súvisiace príspevky