S letom začína tak trochu iný život. Užívame si viac chvíľ strávených vonku s rodinou. Začíname vyťahovať záhradné grily, slnečníky a ťahá nás to k vode. Veď kto by sa len nechcel schladiť v takom počasí?

Jednou z najobľúbenejších foriem rekreácie v lete je dovolenka v prírode v blízkosti vody, kde si môžete zaplávať počas horúcich dní. Ak chcete mať aj doma po ruke miesto, kde si môžete zaplávať, môžete popremýšľať o vybudovaní bazéna. Nie každý je však pripravený na výstavbu pomerne zložitých inžinierskych stavieb. Dobrou alternatívou môžu byť detské nafukovacie bazény, ktorých veľký počet sa nedávno objavil na trhu. Sú vhodné pre tých, ktorí nechcú prejsť dlhým stavebným procesom, a pre tých, ktorí radi šetria čas a peniaze. Väčšina týchto bazénov sa vyznačuje  nízkou cenou a jednoduchosťou montáže.

Väčšina ľudí si kupuje nafukovacie bazény, aby si cez víkend rýchlo zorganizovali rodinnú ”dovolenku”. Tento nafukovací bazén je silne spojený s konceptom našej krajiny, pretože sa používa len v lete, ale v zime je skladovaný bez toho, aby zaberal veľa miesta.

Väčšinou sú moderné nafukovacie bazény vyrobené z gumy, a polyvinylchlorid (PVC). Tri vrstvy PVC fólií poskytujú trvanlivosť a bezpečnosť po stranách bazéna. Konštrukcia bazénu je zvyčajne okrúhla alebo oválna.

 

Výhody nafukovacích bazénov:

  • Rýchla inštalácia: V závislosti od veľkosti bazéna trvá 10 až 45 minút.
  • Mobilita: Tento bazén môže byť inštalovaný takmer kdekoľvek a môže byť tiež jednoducho odstránený. V prípade potreby je ľahké presunúť ho na iné miesto.
  • Nafukovací bazén je najviac prenosný a je ľahký.
  • Cena nafukovacieho bazéna dosť nízka.

Hlavnou nevýhodou takéhoto výrobku je určitá krehkosť. Nafukovací bazén vám môže vydržať 2-3 sezóny. Výhod je samozrejme oveľa viac.

K bazénu vytiahnite plážové lehátka, oblečte sa do plaviek a užívajte si krásne počasie. Je škoda byť vo vnútri, keď vonku svieti slniečko.

Súvisiace príspevky